AMD pokonało Intel Core i7. Ryzen jest lepszym... grzejnikiem

AMD pokonało Intel Core i7. Ryzen jest lepszym... grzejnikiem

Wbrew pozorom nie jest to niewybredny żart, wyśmiewający termiczną efektywność układów AMD czy Intela. Niektórzy zamiast deliberować nad temperaturami procesorów, wykorzystują je najlepiej jak się da - nawet jako podgrzewacze wody.

Firma Qarnot stworzyła urządzenie zwane "Q.rad", które wykorzystuje  procesory by dostarczać ciepło do pomieszczeń oraz służy przy okazji jako element chmury dedykowanej do zadań związanych z renderowaniem efektów specjalnych czy też analiz zagrożeń na rynkach. Firma wygrała kontrakt na dostarczenie ogrzewania do 1500 domów socjalnych w Bordeaux we Francji, a jej przedstawiciele planują wykorzystać procesory Ryzen Pro, gdyż wydzielają takie same ilości ciepła co odpowiedniki ze stajni "niebieskich", mają jednak przy tym przynajmniej dwa razy więcej rdzeni. W testach przeprowadzonych przez Qarnot wydajność wzrosła o 30 do 45% w porównaniu do wcześniej stosowanych procesorów Intel Core i7.

Procesory Ryzen oferują lepszą wydajność wydzielając przy tym taki same ilości ciepła jak konkurencja od Intela

Efekt jest taki, że AMD w tym przypadku pobiło konkurencję, stając się najlepszym i najwydajniejszym grzejnikiem ;) Qarnot stara się teraz znaleźć sposób na inne kreatywne wykorzystanie ciepła pochodzącego z procesorów AMD i wśród najczęściej padających pomysłów jest bojler do ogrzewania wody oraz rozwiązania do ogrzewania wody w basenach. Quarnot nie jest odosobnione w używaniu rozproszonych serwerów jako form dostarczania ciepłą do domów i biur, bo na rynku są obecne również  Nerdalize i Eneco, które zaadaptowały podobne rozwiązania i dostarczają ciepło pochodzące z procesorów już od 4 lat. Takie rozwiązania pozwalają na redukcję kosztów związaną z ogrzewaniem domów i pomieszczeń roboczych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD pokonało Intel Core i7. Ryzen jest lepszym... grzejnikiem

 0