AMD potwierdza premierę procesorów Ryzen 7000 jeszcze w tym kwartale

AMD potwierdza premierę procesorów Ryzen 7000 jeszcze w tym kwartale

Podczas ogłoszenia wyników firmy za drugi kwartał 2022 r. dyrektor generalna AMD Lisa Su ogłosiła, że ​​5 nm procesory Ryzen 7000, bazujące na architekturze Zen 4, pojawią się na rynku jeszcze w tym kwartale. CEO Czerwonych ogłosiła również, że firma wprowadzi do sprzedaży jeszcze w tym roku swoje wysokiej klasy karty graficzne RDNA 3 Navi 3X.

Wyniki AMD za ostatni kwartał wyglądają zdecydowanie lepiej od tego, co widzieliśmy w  ostatnim raporcie finansowym Intela. Intel poinformował, że w drugim kwartale stracił 500 milionów dolarów – była to pierwsza strata kwartalna firmy od dziesięcioleci – i ogłosił, że opóźnił premierę procesorów Xeon Sapphire Rapids na przyszły rok, co jest kolejną katastrofalną wiadomością, ponieważ ich debiut zalicza już półtoraroczny poślizg. Intel ogłosił również, że wycofuje swoje produkty oparte na technologii Optane. Do tego dodać trzeba problemy z kartami graficznymi Arc, które również są opóźnione. 

AMD, w przeciwieństwie do Intela, wydaje się działać z pełną mocą, jak dobrze naoliwiona maszyna.

AMD potwierdza premierę procesorów Ryzen 7000 jeszcze w tym kwartale

AMD z drugiej strony wydaje się działać z pełną mocą, jak dobrze naoliwiona maszyna. Firma zgodnie z harmonogramem przygotowuje się do premiery swoich procesorów Ryzen 7000, procesorów graficznych RDNA 3 i procesorów centrum danych EPYC Genoa. „Patrząc w przyszłość, jesteśmy na dobrej drodze do wprowadzenia na rynek naszych całkowicie nowych 5 nm procesorów Ryzen 7000 i platform AM5 jeszcze w tym kwartale, oferując wiodącą wydajność w grach i tworzeniu treści” – powiedziała Su.

Oznacza to, że możemy zobaczyć, jak AMD wypuszcza swoje chipy Ryzen 7000 jeszcze latem, a nie jak wskazywały pierwotne prognozy na jesieni. Coraz więcej doniesień wskazuje bowiem, że seria Ryzen 7000 zostanie wypuszczona na rynek już 15 września. Chipy z pewnością wydają się gotowe do podjęcia walki z Raptor Lake od Intela, czego dowodem jest demonstracja możliwości CPU Ryzen 7000.

Krótkoterminowe prognozy sprzedaży GPU AMD do gier nie wyglądają jednak najlepiej, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę krach na rynku kryptowalut i wynikającą z tego nadwyżkę podaży. Su widzi jednak pozytywne strony: „Chociaż spodziewamy się, że rynek grafik do gier zaliczy spadek w trzecim kwartale, nadal koncentrujemy się na realizacji naszego planu GPU, w tym na wypuszczeniu high-endowego GPU RDNA 3 jeszcze w tym roku”. Oznacza to, że firma jest na dobrej drodze do realizacji harmonogramu i dostarczy Navi 3X na czas.

AMD ujawniło te plany podczas kolejnego świetnego raportu kwartalnego, w którym firma zarobiła 6,6 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 70% rok do roku, a również wiele innych wyników uległo znaczącej poprawie. 

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD potwierdza premierę procesorów Ryzen 7000 jeszcze w tym kwartale

 0