AMD potwierdza, że ​​konsumenckie procesory Zen 3 pojawią się w tym roku

AMD potwierdza, że ​​konsumenckie procesory Zen 3 pojawią się w tym roku

Chociaż AMD zapowiadało, że Zen 3 jest na dobrej drodze do wprowadzenia w tym roku,to jak zauważali internauci, nie oznacza to wcale, że nowe układy faktycznie pojawią się w 2020 roku. Co więcej, firma mogła odnosić się tylko do procesorów Epyc, przeznaczonych do centrów danych, a procesory konsumenckie mogłyby zadebiutować dopiero w 2021 roku. Teraz AMD potwierdziło, że Zen 3 również w wersji konsumenckiej pojawi się w przeciągu najbliższych pięciu miesięcy. W czerwcu pojawiły się w sieci pogłoski, że AMD przesunie premię Zen 3 na przyszły rok. Rzekomym powodem miał być sukces Zen 2 i brak konkurencji. Pogłoski te wzmacniały też rozczarowujące procesory Ryzen 3000XT. AMD szybko jednak zdementowało plotki, nazywając je niedokładnymi, choć wciąż nie było to potwierdzenie, że Zen 3 pojawi się do końca 2020 roku.

AMD wreszcie oficjalnie potwierdziło - Zen 3 pojawi się w tym roku i to w produktach konsumenckich.

Na początku tego miesiąca szefowa AMD, dr Lisa Su, powtórzyła, że Zen 3 jest na dobrej drodze do premiery jeszcze w tym roku, dodając, że architektura "wygląda świetnie w laboratoriach". Producent zawsze unikał sprecyzowania, czy mówi o chipach konsumenckich, czy korporacyjnych - czy też o obu jednocześnie. Harmonogram AMD potwierdził, że ​​chipy do centrów danych, czyli Epyc Milan z Zen 3 pojawią się w 2020 roku, co wywołało niepokój wśród użytkowników, którzy obawiali się, że tegoroczna premiera dotyczy tylko wspomnianych procesorów serwerowych.

Sprawę nieco wyjaśnił Rick Bergman, wiceprezes AMD, potwierdzając, że ​​pierwsze konsumenckie procesory Zen 3 zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku. "Więc co dalej z AMD w przestrzeni PC? Cóż, nie mogę ujawniać zbyt wiele, ale mogę powiedzieć, że nasza podróż do wysokiej wydajności jest kontynuowana dzięki naszemu pierwszemu konsumenckiemu procesorowi "Zen 3", który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku.  Jeszcze nie widzieliście wszystkiego, co u nas najlepsze" - powiedział Bergman. Nie sprecyzował on niestety które układy pojawią się najpierw, ani czy będą to procesory desktopowe Ryzen 4000 (Vermeer), czy dedykowane do urządzeń mobilnych. Na te informacje musimy jeszcze poczekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD potwierdza, że ​​konsumenckie procesory Zen 3 pojawią się w tym roku

 0