AMD prezentuje Radeona RX Vega Nano

AMD prezentuje Radeona RX Vega Nano

Właśnie otrzymaliśmy zapowiedź pierwszych kart graficznych z serii Vega, które skierowane są do graczy, ale AMD w czasie swojej konferencji Capcaicin w ramach SIGGRAPH 2017 postanowiło ujawnić kolejny model z tym układem.

W trakcie konferencji szef działu Radeon Technology Group, Raja Koduri, wszedł na scenę i przekazał Timowi Sweeneyowi (założyciel Epic Games) jeden z pierwszych egzemplarzy karty graficznej Radeon RX Vega Nano. Model ten jest oczywiście bezpośrednim następcą Radeona R9 Nano, który debiutował na rynku przed dwoma laty i bazował na układzie Fiji. W swoim czasie karta ta była liderem efektywności energetycznej (jej TDP wynosiło tylko 150), oferując wysoką wydajność w naprawdę kompaktowej formie. Jej następca podążać ma tą samą drogą, dostarczając możliwości Vegi w formacie mITX.

AMD zamierza naprawdę szeroko wykorzystywać swoją nową architekturę i oprócz debiutujących w sierpniu modeli RX Vega 64 i RX  Vega 56, w późniejszym terminie otrzymać mamy też kompaktową kartę RX Vega Nano

Wygląda na to, że Radeon RX Vega Nano bazować będzie na wyglądzie RX Vega 64 Limited Edition, czyli otrzyma charakterystyczną srebrno-aluminiową obudowę, ale w tym przypadku z dużym pojedynczym osiowym wentylatorem. Zdaje się, że otrzyma też ten sam zestaw portów na śledziu, czyli 3 pełnowymiarowe złącza DisplayPort i jedno HDMI, a jej długość wynosić powinna ok. 12-14 cm, co oznacza, że zmieści się w naprawdę niewielkie obudowy. AMD potwierdziło również, że Vega trafi do gamingowych laptopów, co sugeruje, że otrzymamy coś więcej niż tylko APU z mocno okrojonymi układami graficznymi. Nie wiemy jednak, kiedy możemy spodziewać się premiery tych produktów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD prezentuje Radeona RX Vega Nano

 0