AMD publikuje swoje wyniki finansowe za drugi kwartał

AMD publikuje swoje wyniki finansowe za drugi kwartał

AMD pochwaliło się właśnie swoimi wynikami finansowymi za drugi kwartał tego roku, które są o tyle interesujące, że był to pierwszy pełny kwartał z nowymi procesorami Ryzen. Wiele osób zastanawiało się więc jak te poradzą sobie w zestawieniu z konkurentami i jak dużo udziałów w rynku pozwolą odzyskać czerwonej ekipie, która nie radziła sobie ostatnio najlepiej.

O ile trudno uznać ten kwartał za rewelacyjny, to okazał się być on bardzo solidnym dla AMD, a wyniki firmy wypadły nie tylko lepiej od oczekiwań firmy, alei i giełdy. Jeśli weźmiemy pod uwagę kwoty notowane na zasadach GAAP, to przychód firmy wyniósł 1,22 mld USD, strata netto 16 mln USD. Nienotowany na zasadach GAAP zysk netto AMD wyniósł 19 mln USD, co oznacza solidną poprawę w stosunku do poprzedniego kwartału, gdzie uzyskano obrót w wysokości 984 mln USD i stratę netto 73 mln USD.  Dział odpowiedzialny za serwery i układy semi-custom poradził sobie całkiem nieźle, aczkolwiek zanotował o 5% wynik słabszy niż przed rokiem, co tłumaczone jest mniejszym zainteresowaniem konsolami w tym sezonie. Sytuacja powinna poprawić się wraz z ruszeniem produkcji Xboxa One X od Microsoftu oraz popularyzacją procesorów Epyc, które przywrócić mają dawną pozycję AMD na rynku serwerowym.

Najnowsze wyniki finansowe AMD może nie są rewelacyjne, ale nowe produkty firmy niewątpliwie przyczyniły się do sporej poprawy

Dział CPU i GPU odnotował natomiast bardzo duży, bo 51% wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Warto jednak pamiętać, że biorąc pod uwagę jak słabe były wyniki producenta w tym czasie, to trudno uznać to za duży sukces, ale niewątpliwie jest to pozytywny sygnał, który zapoczątkować może pewną tendencję, a trzeba też pamiętać, iż drugi kwartał uznawany jest przeważnie za najsłabszy w roku. Najwyraźniej AMD też tak uważa, ponieważ prognozuje, że ich obroty zwiększą się o 23% (plus/minus 3%) i biorąc pod uwagę, że na horyzoncie jawią się już kolejne mocne produkty firmy w postaci procesorów Threadripper i kart graficznych Radeon RX Vega, to wydaje się to być jak najbardziej realne. Trzymamy więc kciuki za Czerwonych, ponieważ nic nie przynosi tak pozytywnych efektów dla klientów jak mocna konkurencja.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD publikuje swoje wyniki finansowe za drugi kwartał

 0