AMD Radeon RX Vega – zajawka filmowa

AMD Radeon RX Vega – zajawka filmowa

Pamiętacie jeszcze pierwsze fotografie karty AMD Radeon RX Vega (link)? Zostały one wyciągnięte z krótkiego filmiku pokazowego, przedstawionego wybranym dziennikarzom na jednej z konferencji. Wreszcie w Internecie pojawił się kompletny materiał.

Filmik zarejestrowano kamerą z ekranu notebooka, co niekorzystnie odbija się na jego jakości, ale całość tak czy inaczej cechuje się przyzwoitą czytelnością. Niestety, ilość ujawnionych szczegółów jest raczej znikoma. Ujęcie przedstawiające biały (lub srebrny) backplate znane jest już z wcześniejszych zdjęć, podobnie zresztą jak podświetlone czerwonymi diodami LED logo na krawędzi bocznej. Z nowości na wideo pojawiają się tylko niecodziennie wyglądające pudełko o kształcie ściętego ostrosłupa, a także... okładka instrukcji. Oczywiście wciąż brakuje najważniejszego, czyli kompletnej specyfikacji technicznej. Analizując materiał można zacząć się zastanawiać, czemu Czerwoni nie zechcieli pokazać go publicznie.

Do Internetu trafiła zajawka filmowa z zamkniętej konferencji AMD, przedstawiająca model RX Vega. Materiał nie zawiera jednak żadnych konkretów.

Według aktualnie dostępnych informacji AMD Radeon RX Vega jest zbudowany z 64 bloków CU, które składają się łącznie na 4096 procesorów strumieniowych. Ponadto, nowy flagowiec Czerwonych ma być wyposażony w kontroler pamięci HBM2 z 4096-bitową magistralą i, w zależności od wersji, 8 lub 4 GB VRAM. Nie wiadomo, jak te parametry przełożą się na wydajność. Liczne grono osób sądzi, że AMD Radeon RX Vega będzie rywalizować z Nvidia GeForce GTX 1080 bądź GTX 1070, ale trafiają się też pogłoski jakoby rzeczona konstrukcja mogła zagrozić również Nvidia GeForce GTX 1080 Ti. Producent cały czas stroni od przedstawiania detali, jednakowoż plotki datują premierę na czerwiec br.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Radeon RX Vega – zajawka filmowa

 0