AMD Ryzen 5 3500 już oficjalnie, ale i tak go nie kupimy

AMD Ryzen 5 3500 już oficjalnie, ale i tak go nie kupimy

Właśnie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia procesora Ryzen 5 3500, który pojawiał się w licznych przeciekach od dłuższego czasu. Układ ten umieszczono bowiem w bazowej konfiguracji komputera stacjonarnego Alienware Aurora R10 Ryzen Edition, którego ofertę zamieszczono na stronie internetowej firmy matki, czyli Dell. Co ciekawe jednak (a raczej może zabawne), materiały marketingowe umieszczone na stronie Della, dotyczące specyfikacji tego CPU, wyraźnie pokazywały zdjęcie płyty głównej z podstawką Intela, na którą doklejono zdjęcie Ryzena. Co prawda amerykański producent szybko usunął fotkę, ale jak wiadomo w internecie nic ginie, na dowód czego możecie zobaczyć poniższy screenshot. Sama oferta wciąż widnieje jednak na stronie Della.

Ryzen 5 3500 to 6-rdzeniowy procesor bez wsparcia dla wielowątkowości, czyli technologii SMT, co oznacza, że posiada także 6 wątków.

AMD Ryzen 5 3500 już oficjalnie, ale i tak go nie kupimy

Ryzen 5 3500 to 6-rdzeniowy procesor bez wsparcia dla wielowątkowości, czyli technologii SMT, co oznacza, że posiada także 6 wątków. Jego bazowa częstotliwość taktowania wynosi 3,6 GHz, a trybie Boost wzrasta maksymalnie do 4,1 GHz. Jak wszystkie CPU z tej rodziny wspiera on jednak interfejs PCIe 4.0. Poza tym na pokładzie znajdziemy 16 MP pamięci podręcznej cache trzeciego poziomu (L3). Jest to odblokowana jednostka, której TDP wynosi 65 W. Plotki sugerowały, że premiera tego procesora nastąpi jeszcze w ubiegłym miesiącu, ale tak się nie stało. Okazuje się, że powód jest prozaiczny, gdyż układ ten najprawdopodobniej w ogóle nie trafi do sklepów, a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

AMD Ryzen 5 3500 już oficjalnie, ale i tak go nie kupimy

Portal Tom's Hardware zapytał AMD wprost o to CPU i producent nie mogąc dłużej ukrywać jego istnienia przyznał, że posiada go w swojej ofercie, ale dostępny jest on jedynie dla partnerów OEM. „Oferujemy procesor AMD Ryzen 5 3500  naszym partnerom OEM i w kanałach dystrybucji w wybranych regionach. Ten procesor pozwoli naszym partnerom w pełni wykorzystać najbardziej zaawansowaną platformę CPU od AMD, oferując wysoką wydajność do gamingu i w innych zastosowaniach, wraz ze wsparciem dla PCIe 4.0, Precision Boost Overdrive i Ryzen Master Utility” - wyznał rzecznik firmy, potwierdzając tym samym, że nie należy spodziewać się tego produktu na sklepowych półkach, gdyż ten wykorzystywany będzie w gotowych zestawach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Ryzen 5 3500 już oficjalnie, ale i tak go nie kupimy

 0