AMD Threadripper 3960X jest najsłabszy z serii. Pojawiły się nowe przecieki

AMD Threadripper 3960X jest najsłabszy z serii. Pojawiły się nowe przecieki

AMD ogłosiło w zeszłym miesiącu, że procesory z serii Ryzen Threadripper 3000 pojawią się w listopadzie, wraz z długo oczekiwanym flagowym procesorem dla komputerów stacjonarnych - Ryzenem 9 3950X. Od tego czasu nowe informacje pojawiają się bardzo rzadko. W ciągu ostatnich kilku dni pojawiło się jednak kilka wycieków, wskazujących na schemat nazewnictwa i potencjalne konfiguracje nowej serii Threadripper 3000. Wczoraj pojawił się wyciek listy głównych produktów AMD, który mówi, że jeden z nowych ​​Threadripperów będzie mieć 280 W TDP, podobnie jak niedawno wprowadzony 64-rdzeniowy procesor AMD EPYC 7H12. Jednak wymieniony Threadripper ma mieć "tylko" 32 rdzenie.

Z niecierpliwością czekamy na to, co AMD pokaże w segmencie HEDT i jak wpłynie to na Intela.

Po raz pierwszy Threadripper 3960X został dostrzeżony przez znane źródło przecieków TUM_APISAKA, który znalazł ten układ najprawdopodobniej w bazie AoTS. Ten schemat nazw potwierdza również niemiecki serwis Computer Base, który zauważył Threadrippery 39x0X w spisie Serial ATA International Organisation. Widać wyraźnie, że będzie kontynuowane nazewnictwo znane z serii 3000 Zen 2. Ponieważ nadchodzący flagowy procesor AMD Ryzen nosi nazwę 3950X, jest mało prawdopodobne, że dokładnie nazwa ta będzie on używana w przypadku Threadripperów, ponieważ może powodować zamieszanie, choć poprzednie generacje Threadripperów miały wersje o nazwach 1950X i 2950X. Jednak tym razem sugeruje się, że schemat nazewnictwa może być nieco zmodyfikowany i 3960X będzie oznaczać podstawowy model, a kolejne będą 3970X, 3980X i 3990X.

Oficjale potwierdzenie informacji wciąż przed nami, choć do ujawnienia pełnej linii Threadripperów 3000 pozostało już niewiele czasu. Pogłoski sugerują, że nazwa kodowa nowych układów to Castle Peak i podstawowy model będzie oferował 24 rdzenie, a flagowce mają posiadać nawet 64 rdzenie. Pomiędzy nimi znajdą się 32- i 64-rdzeniowe układy. 24-rdzeniowy Threadripper 3000 będzie pierwszym, który zostanie wprowadzony na rynek w listopadzie, a konfiguracje o wyższej specyfikacji pojawią się w późniejszym terminie - najprawdopodobniej w styczniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Threadripper 3960X jest najsłabszy z serii. Pojawiły się nowe przecieki

 0