AMD udostępnia sterownik Adrenalin 21.4.1 z nowymi funkcjami dla graczy

AMD udostępnia sterownik Adrenalin 21.4.1 z nowymi funkcjami dla graczy

Firma AMD właśnie udostępniła pakiet Radeon Software Adrenalin 21.4.1, który wprowadza szereg nowości do oprogramowania sterownika dla kart graficznych AMD Radeon oraz procesorów AMD Ryzen z układem graficznym Radeon. Niestety nowy sterownik Adrenalin 21.4.1 nie jest wyposażony w najbardziej oczekiwaną funkcję: FidelityFX Super Resolution (FSR). Warto też zwrócić uwagę, że materiały marketingowe nie wspominają o nazwie Adrenalin 2020, ale takowa pojawia się w instalacji sterownika i plikach. Nie jest to więc Adrenalin 2021, ale wciąż Adrenalin 2020. 

Firma AMD właśnie udostępniła pakiet Radeon Software Adrenalin 21.4.1, który wprowadza szereg nowości do oprogramowania sterownika dla kart graficznych AMD Radeon.

Jest to więc mniejsza aktualizacja, ale zawiera kilka funkcji, o które społeczność prosiła od dawna. Większość użytkowników powinna ucieszyć się z faktu, że sterownik oferuje niestandardowe opcje instalacji, minimalną lub pełną. Minimalna instalacja nadal będzie wymagać pobrania całego pakietu sterowników, ale użytkownicy nie muszą już wyłączać wszystkich zbędnych im funkcji. Oprogramowanie Radeon można teraz zainstalować w 3 wersjach: 1) tylko sterownik, 2) minimalna instalacja (dodaje GUI i ustawienia), 3) pełna instalacja z centrum gier, z zakładką przechwytywania/przesyłania strumieniowego, dostrajaniem wydajności i AMD Link.

Największą nowością jest tu niewątpliwie nowa aplikacja AMD Link 4.0 dla systemu Windows, która pozwala użytkownikom łączyć się z drugim PC z praktycznie dowolnego miejsca. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz przesyłać strumieniowo gry do ultracienkich laptopów lub mini-komputerów, podczas gdy ich główna platforma znajduje się w innym miejscu. Z kolei dzięki funkcji AMD Link Game użytkownik może zaprosić znajomego z komputerem wyposażonym w układ graficzny Radeon, aby grać w lokalnym trybie wieloosobowym lub na podzielonym ekranie. Otrzymujemy także nowe opcje instalacji i rozszerzone opcje do śledzenia parametrów oraz dostrajania działania sprzętu, dzięki czemu gracz dysponujący zarówno kartą graficzną AMD Radeon, jak i procesorem AMD Ryzen ma dostęp do tych funkcji w jednym miejscu. Sterownik przynosi też ulepszone opcje do nagrywania i transmisji na żywo, a także nową funkcję dla początkujących, aby mogli łatwiej rozpocząć przygodę ze streamingiem. Całości dopełniają obsługa Microsoft PlayReady AV1 dla kart graficznych Radeon RX 6000, która umożliwia korzystanie z wysokiej jakości zabezpieczonych treści oraz AMD Crash Defender, który przeciwdziała zawieszaniu się systemu i pomaga odzyskać sprawność w wybranych sytuacjach. Pakiet Radeon Software Adrenalin 21.4.1 jest już dostępny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD udostępnia sterownik Adrenalin 21.4.1 z nowymi funkcjami dla graczy

 0