AMD udostępniło najnowsze wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent?

AMD udostępniło najnowsze wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent?

AMD opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku. Niestety teoretycznie producent nie ma ogromnych powodów do zadowolenia, ponieważ z raportu wynika, iż w ciągu minionych miesięcy jego łączy przygód wyniósł 1,53 miliarda dolarów, co jest spadkiem o 13 procent względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk operacyjny wyniósł z kolei 59 milionów dolarów i jest, to dość przeciętny rezultat zważywszy na 153 mln dolarów z 2018 roku. Również zysk netto odnotował spadek z 81 milionów do 35 milionów dolarów, zaś zysk na akcję oscylował na pułapie 0,03 dolary. Do plusów AMD z pewnością zaliczy fakt, że udało mu się podnieść marżę brutto o 4 p.p. do 41 procent względem analogicznego okresu wcześniejszego roku. Ma to być powiązane z większym zainteresowaniem produktami Ryzen oraz Epyc.

W drugim kwartale 2019 roku AMD wygenerowało 1,53 mld dolarów przychodu co oznacza spadek o 13 procent względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

AMD udostępniło najnowsze wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent?

Chociaż jeden z kluczowych dla Czerwonych działów Computing and Graphics osiągnął w drugim kwartale największy przychód 940 milionów dolarów, to jest to gorszy o 13 procent wynik, jeśli chodzi o analogiczny kwartał 2018 roku. Z drugiej jednak strony to również o 13 procent lepiej niż w pierwszym kwartale bieżącego roku. Oczywiście całość wiąże się z gorszą sprzedażą układów graficznych, która nie wyglądała tak kolorowo jak dawniej. Na koniec nie należy zapominać o dziale Enterprise, Embedded and Semi-Custom, gdyż ten także odnotował straty — jego przychód wyniósł 591 milionów dolarów co jest gorszym o 12 procent wynikiem rok do roku, ale wyższym o 34 procent kwartał do kwartału.

Warto też mieć na uwadze fakt, iż w najnowszym raporcie przedsiębiorstwo nie uwzględniło przychodów ze sprzedaży wypuszczonego w czerwcu reprezentanta trzeciej generacji Ryzenów. Istnieje szansa, że przytoczona niezbyt korzystna passa odwróci się już w następnym kwartale, ponieważ AMD oczekuje zysków na poziomie 1,8 mld dolarów + 50 mln dolarów co będzie o 18 procent lepszym wynikiem niż w drugim kwartale 2019 roku i o 9 procent lepszym rok do roku. Kluczowa w tym przypadku ma być zwiększona sprzedaż CPU Ryzen, Epyc oraz kart graficznych Radeon.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD udostępniło najnowsze wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent?

 0