AMD ujawnia szczegółowy harmonogram na lata 2016-2018 - Polaris, Vega i Navi

AMD ujawnia szczegółowy harmonogram na lata 2016-2018 - Polaris, Vega i Navi

AMD upubliczniło harmonogram premier dotyczący najbliższych 2 lat, który jest zarazem rozwinięciem dokumentu zaprezentowanego na konferencji Kapsaicyna, gdzie po raz pierwszy podano oficjalne informacje o nadchodzącej architekturze Polaris. Zgodnie z przewidywaniami, w bieżącym roku zadebiutują akceleratory Polaris 10 i Polaris 11, zrealizowane w 14-nanometrowej litografii według architektury GCN 4-tej generacji, a kolejne lata przyniosą serie Vega oraz Navi.

Z przedstawionej infografiki dowiadujemy się, że Polarisy otrzymają sprzętowy dekoder HEVC (h.265), a także wszystkie współczesne wyjścia obrazu: HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.3. Nie otrzymają za to pamięci HBM2, o czym wiadomo było już wcześniej. Tak więc na rewolucję w dziedzinie VRAM trzeba będzie poczekać do przyszłego roku, kiedy to nastąpi premiera akceleratorów Vega - pełnoprawnych następców R9 Fury. Na tę chwilę najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym produkty datowane na ten rok zastąpią wyłącznie serię R9 300, oferując wydajność na poziomie porównywalnym z obecnymi flagowcami, ale przy znacznie niższym zapotrzebowaniu na energię.

Ostatnia z przedstawionych generacji, Navi, stanowi wielką niewiadomą. Czerwoni nie sprecyzowali pojęcia "NextGen Memory", ani nie zdradzili żadnych innych szczegółów. Czego mamy się spodziewać? Trudno powiedzieć.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD ujawnia szczegółowy harmonogram na lata 2016-2018 - Polaris, Vega i Navi

 0