AMD uśmierca StoreMI, ale wkrótce dostarczy następcę

AMD uśmierca StoreMI, ale wkrótce dostarczy następcę

W najnowszym dokumencie Product Change Advisory, AMD ogłosiło, że oficjalnie uśmierca technologię StoreMI. Jej fanów powinno jednak uspokoić, że producent potwierdził już następcę w usprawnionej wersji, który zadebiutować ma jeszcze w drugim kwartale tego roku. Osobom, które nie kojarzą StoreMI, warto wyjaśnić, że funkcja wprowadzona została wraz z procesorami Ryzen 2000 (nazwa kodowa Pinnacle Ridge) i chipsetami z serii 400, Czerwoni dodali także wsparcie dla układów logiki X399. Następnie jej obsługi doczekały się też CPU Ryzen 3000 (nazwa kodowa Matisse) i high-endowe chipsety X570. W skrócie, StoreMI pozwala na wykorzystanie SSD o pojemności do 256 GB w roli swoistego RAMdysku o pojemności do 2 GB, mającego znacząco przyspieszyć działanie systemu zainstalowanego na dysku twardym lub gier.

AMD ogłosiło, że oficjalnie uśmierca technologię StoreMI. Jej fanów powinno jednak uspokoić, że producent potwierdził już następcę w usprawnionej wersji.

AMD uśmierca StoreMI, ale wkrótce dostarczy następcę

Rozwiązanie to łączy więc szybszy SSD z HDD (lub ewentualnie wolniejszym SSD) w jeden wolumin i oprogramowanie przechowuje najczęściej używane pliki na szybszych nośniku, tak byśmy mogli uzyskiwać do nich szybszy dostęp. Producent chwali się, że pozwala to na szybsze bootowanie Windowsa nawet o 2,3 razy i pozwala na szybsze ładowanie aplikacji gier odpowiednio nawet 9,8 i 2,9 razy szybciej. StoreMi wraz z końcem marca nie jest już jednak dostępne do pobrania ze strony AMD, ale osoby, które z niego korzystają, nie mają powodów do obaw, ponieważ oprogramowanie wciąż ma normalnie działać. Producent przekierowuje jednak swoje siły na pracę nad następcą i nie będzie w związku z tym oferował już wsparcia technicznego dla tego produktu.

Nawet jeśli jednak coś pójdzie nie tak, nie wszystko stracone. Firma Enmotus, która stoi za tym softwarem, wydała bowiem następujące oświadczenie w związku ze sprawą: „By pomóc zaniepokojonym użytkownikom StoreMI, Enmotus zdecydowało się zaoferować wsparcie techniczne istniejącym instalacjom od 1 kwietnia do 15 maja tego roku. Biorąc pod uwagę, że mamy sporo fanów, oferujemy również zarejestrowanym użytkownikom możliwość upgrade’u do FuzeDrive 256  za 9,95USD (50% standardowej ceny) na ten czas. Oczywiście FuzeDrive będzie w pełni kompatybilne z nadchodzącym MiDrive i zapewnia także użytkownikom swobodę migracji ich konfiguracji FuzeDrive do platform Intela”.  AMD z kolei radzi nie pobierać StoreMI ze innych stron, gdyż nie jest w stanie zapewnić, czy oprogramowanie jest bezpieczne. Zamiast tego w oczekiwaniu na następcę, producent rekomenduje alternatywne rozwiązania, takie właśnie jak Enmotus FuzeDrive.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD uśmierca StoreMI, ale wkrótce dostarczy następcę

 0