AMD w końcu wypuszcza długo wyczekiwane sterowniki do Radeonów RX 6000

AMD w końcu wypuszcza długo wyczekiwane sterowniki do Radeonów RX 6000

Dziś w nocy AMD wypuściło w końcu mocno wyczekiwany pakiet sterownika AMD Software Adrenalin Edition 23.2.1 dla kart graficznych AMD Radeon RX 6000. Ten zapewnia oficjalne wsparcie w grach Dead Space i Forspoken. Nowa wersja tego oprogramowania wprowadza także szereg istotnych ulepszeń wydajnościowych dla kart AMD Radeon RX 6000 w kilku popularnych tytułach.

AMD długo kazało czekać właścicielom kart graficznych Radeon RX 6000 na nowy sterownik, ale po przeszło dwóch miesiącach w końcu się go doczekaliśmy. Nie dotyczy to jednak tylko serii RX 6000, ponieważ ujednolicony sterownik obsługuje również karty graficzne z serii RX 7000, a także z serii RX 400 i nowszych. 

AMD wypuściło w końcu mocno wyczekiwane sterowniki dla kart graficznych AMD Radeon RX 6000.

AMD w końcu wypuszcza długo wyczekiwane sterowniki do Radeonów RX 6000
 

Czerwoni chwalą się, że nowy sterownik Adrenalin Edition 23.2.1 oferuje do 7% wyższą wydajność 4K w Forspoken i do 4% w Hogwarts Legacy w porównaniu z poprzednim (Adrenalin Edition 23.2.1) wydanym w grudniu 2022 roku. Ponownie, F1 2022 otrzymało największy wzrost, nawet o 19%. AMD wykorzystuje Radeon RX 6950 XT do porównania wydajności między dwoma sterownikami, więc wyniki u Was mogą się różnić, w zależności od karty, z jakiej korzystacie. Ponadto producent chipów skupił się bardziej na API Vulkan w tym wydaniu. Dodano również obsługę kompilatora IREE wykorzystującego interfejs MLIR w Vulkanie i kilka rozszerzeń Vulkan.

AMD Software Adrenalin Edition 23.2.1 to także rozszerzenie wsparcia funkcji, które wcześniej zostały wprowadzone dla kart Radeon RX 7900, o modele RX 6000, w tym optymalizacje dla transmisji w standardzie H.264 i H.265 czy ulepszenia w zakresie łączności AMD Link dla wszystkich obsługiwanych produktów Radeon. Funkcja ta pozwala użytkownikom grać gdziekolwiek na świecie na praktycznie dowolnym urządzeniu.

AMD w końcu wypuszcza długo wyczekiwane sterowniki do Radeonów RX 6000
 

Co więcej, najnowsza wersja OBS Studio będzie dostarczana ze zoptymalizowanym enkoderem zaprojektowanym pod kątem kart graficznych AMD Radeon RX 6000 i RX 7000. Ponadto oprogramowanie zapewnia obsługę akceleracji kodowania AV1 dla najnowszych grafik Radeon.

AMD przy okazji naprawiło wiele problemów ze sterownikiem Adrenalin Edition 23.2.1, takich jak spadki wydajności Fortnite lub stuttering w grze Sea of ​​Thieves. Niestety nie wyeliminowano kilku innych znanych błędów jak np. wysoki pobór mocy w stanie bezczynności na kartach graficznych z serii Radeon RX 7000 związany z monitorami o wysokiej rozdzielczości i wysokiej częstotliwości odświeżania. Niektórzy użytkownicy mogą nadal doświadczać spadku wydajności w grach lub aplikacjach rzeczywistości wirtualnej. 

Użytkownicy mogą pobierać AMD Software Adrenalin Edition 23.2.1 stąd.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD w końcu wypuszcza długo wyczekiwane sterowniki do Radeonów RX 6000

 0