AMD wprowadzi mobilnego Ryzena 7 2800H?

AMD wprowadzi mobilnego Ryzena 7 2800H?

Na stronie 3DMark pojawił się jeszcze niepotwierdzony mobilny procesor Ryzen 7 2800H, którego celem będzie prawdopodobnie walka o uznanie bardziej wymagającej grupy klientów.

Po ostatnich ruchach dokonanych przez AMD widać, że firma pragnie zaznaczyć swą obecność w segmencie mobilnych procesorów. Po niewątpliwym sukcesie stacjonarnych Ryzenów oraz powrocie do walki o portfel bardziej wymagającego konsumenta przyszedł czas na nieco inny segment, mianowicie — laptopy. Pod koniec minionego roku producent ujawnił serię Ryzen 5 2500U oraz Ryzen 7 2700U, których celem było zagrożenie dominującym także w notebookach rozwiązaniom Intela. Do podstawowych cech wymienionych czterordzeniowych CPU należy m.in. funkcja Mobile XFR pozwalająca na dodatkowe podbicie zegarów w chwili zachowania odpowiednich do tego celu temperatur. Czy pod względem wydajności układom AMD udało zbliżyć się do odwiecznego rywala, to oczywiście kwestia odpowiednich testów, jednakże nie da się ukryć, że korporacja celowała raczej w osoby szukające po prostu mobilnych komputerów.

Na stronie 3DMarku pojawiły się parametry mobilnego Ryzena 7 2800H, co sugeruje, że AMD pragnie zawalczyć o serca fanów laptopów

Tym razem ponownie pojawiły się spekulacje jakoby AMD miało wyprodukować mobilnego Ryzena 7 2800H, którego parametry techniczne znajdziemy na popularnym 3DMarku. Ma on być dedykowany znacznie wydajniejszym jednostkom niż wcześniej wymienione CPU i zagrozić dominacji Intela. Przytoczony wariant posiada dokładnie cztery rdzenie o taktowaniu 3,4 GHz oraz 8 wątków. Do tego grafika Radeon RX Vega 11, która, mimo iż oczywiście nie ma prawa równać się z lepszymi kartami NVIDIA czy AMD, to raczej w zupełności wystarczy do podstawowych czynności bądź odrobinę starszych gier. Wielką niewiadomą pozostaje natomiast sprawa samej wydajności, jaką zaproponuje ów procesor (końcówka H sugeruje, że będzie on lepszy od serii z literką U). Nie wiemy też, kiedy nastąpi ewentualna premiera, aczkolwiek jeżeli AMD rzeczywiście szykuje coś mocnego, to najpewniej dowiemy się tego podczas nadchodzącego Computex 2018.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD wprowadzi mobilnego Ryzena 7 2800H?

 0