AMD wraz z kartami RX Vega dystansuje się od CrossFire

AMD wraz z kartami RX Vega dystansuje się od CrossFire

W trakcie konferencji prezentującej nowe karty graficzne z serii Radeon RX Vega, a także w udostępnionych materiałach prasowych na temat tych produktów, zabrakło jakichkolwiek informacji na temat wsparcia dla funkcji CrossFire - jak się właśnie okazuje nie bez powodu.

W przypadku kart Polaris AMD dość ochoczo chwaliło się obsługą konfiguracji multi-GPU, a w przypadku kart Vega w trakcie całego dnia prezentacji nowych kart przedstawicielom mediów producent ani razu nie wspomniał o CrossFire. Dociekliwi dziennikarze postanowili więc dopytać Czerwonych, jak wygląda wsparcie dla tej technologii w przypadku nowej generacji kart firmy i wygląda na to, że nie mamy najlepszych wieści dla fanów tego rozwiązania. Z technicznego punktu widzenia zarówno RX Vega 64, jak i RX Vega 56, będą obsługiwać CrossFire, ale przedstawiciel AMD potwierdził, że branża odchodzi od tego rozwiązania i jego firma także będzie ograniczać swoje zaangażowanie we wsparcie i promocję multi-GPU.

Co prawda nowe Radeony pozwolą na połączenie CrossFire, ale brak zaangażowania producenta we wsparcie technologii owocować może słabymi wynikami

O ile trudno odmówić AMD racji w tym zakresie, ponieważ Nvidia także ograniczyła się do wsparcia SLI tylko w najwydajniejszych modelach swoich kart (i tylko dla podwójnych konfiguracji), to jednak jeszcze niedawno Czerwoni chwalili się przewagą jaką daje obsługa CrossFire nad konkurentami. Wygląda więc na to, że obaj najwięksi producenci kart graficznych dla graczy powoli odchodzą od tego typu rozwiązań. Te co prawda nie były najpopularniejsze wśród użytkowników (mało kto kupuje kilka kart graficznych do jednego komputera), ale mimo wszystko lepiej mieć taką opcją niż być jej pozbawionym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD wraz z kartami RX Vega dystansuje się od CrossFire

 0