AMD wyprzedziło Intela w ilości sprzedanych CPU w lipcu

AMD wyprzedziło Intela w ilości sprzedanych CPU w lipcu

Nie ulega wątpliwości, że Ryzeny od AMD stanowią nie lada problem dla Intela. AMD zdołało nawiązać rywalizację i zaoferowało konsumentom procesory z większą ilością rdzeni i wątków oraz oferując w wielu przypadkach większą wydajność za mniejszą cenę. Jest to powód, dzięki któremu AMD udało się przebić Intela i według najnowszych danych w ubiegłym miesiącu sprzedano więcej procesorów AMD Ryzen niż układów konkurencyjnego Intela. Statystyki dostarczone przez  Mindfactory - jeden z największych europejskich sklepów ze sprzętem komputerowym pokazują, że Ryzeny wciąż sprzedają się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Takie przetasowanie sił pojawiło się w lipcu po raz pierwszy od października ubiegłego roku, kiedy to procesory AMD również osiągnęły wyniki lepsze niż "niebiescy".

Pierwsza połowa tego roku zwiastuje dalsze sukcesy finansowe AMD.

AMD wyprzedziło Intela w ilości sprzedanych CPU w lipcu

Jak można się było spodziewać wśród procesorów AMD na czele zestawienia sprzedaży znajdują się AMD Ryzen 7 2700X oraz AMD Ryzen 5 2600X i nawet rewelacyjne wyniki, które osiągnął Intel Core i7-8700K nie uchroniły Intela przed wyprzedzeniem przez AMD, choć trzeba tu zaznaczyć, że przewaga ta jest minimalna i choć widoczna w zestawieniu, to liczbowo udział rynkowy obu firm wyniósł równo po 50%. Patrząc jednak na indywidualną sprzedaż procesorów to  Intel Core i7-8700K jest niekwestionowanym królem i nawet łączna sprzedaż modeli  Ryzen 7 2700X oraz AMD Ryzen 5 2600X nie jest blisko wyników sprzedażowych konkurenta. Ryzeny ze średniego pułapu cenowego również nieźle sobie radzą, a wyróżnia się tutaj najbardziej Ryzen 5 1600, zaś u Intela w kategorii średniaków wyraźnie przoduje Core i5-8400.

AMD wyprzedziło Intela w ilości sprzedanych CPU w lipcu

Patrząc całościowo na sprzedane w ubiegłym miesiącu procesory, to najwięcej ilościowo sprzedano układów Coffee Lake, które stanowią aż 43 procent całości sprzedaży. Jednocześnie Coffee Lake stanowią 86 procent wśród sprzedanych CPU ze stajni Intela. Jeśli spojrzeć jednak na osiągnięte dochody, to AMD zostaje jednak daleko w tyle za Intelem. Rodzina Coffee Lake samodzielnie zdobyła aż 51 procent sprzedaży wszystkich procesorów. Wzrost udziałów AMD nie powinien być mocnym zaskoczeniem. Wizerunkowa wpadka Intela związana z zagrożeniami Meltdown i Spectre nie przyniosła im popularności i zwróciła część konsumentów w stronę konkurencji. CNBC podkreśla dodatkowo, że Intel nie jest już dominującą firmą w sektorze gamingowym oraz głównym dostawcą procesorów do centrów danych, jako że AMD posiada układy porównywalne bądź lepsze niż konkurencja.

AMD wyprzedziło Intela w ilości sprzedanych CPU w lipcu

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD wyprzedziło Intela w ilości sprzedanych CPU w lipcu

 0