AMD wypuściło Radeona RX 6800 XT w wersji Midnight Black. Karta błyskawicznie wyprzedana

AMD wypuściło Radeona RX 6800 XT w wersji Midnight Black. Karta błyskawicznie wyprzedana

AMD postanowiło wsłuchać się w głosy fanów i na tej podstawie wypuściło specjalną edycję referencyjnej wersji karty graficznej Radeon RX 6800 XT. Ta nazywa się Midnight Black i od standardowej edycji różni się jedynie kolorem, choć trzeba przyznać, że nowe szaty sprawiły, że karta rzeczywiście wygląda bardziej atrakcyjnie. Jeśli jednak liczyliście na to, że uda Wam się kupić ten wariant, zanim zostanie wyprzedane, to o ile jeszcze tego nie zrobiliście, to niestety nie ma to już szans. Co ciekawe, producent rozesłał zawczasu wiadomości e-mail do członków społeczności AMD Red Team, w których poinformowani zostali o nowej wersji kolorystycznej i dacie (wraz z godziną) rozpoczęcia sprzedaży, zdradzając przy okazji, że jest to limitowana grafika o mocno ograniczonym nakładzie. 

AMD postanowiło wsłuchać się w głosy fanów i na tej podstawie wypuściło specjalną edycję referencyjnej wersji karty graficznej Radeon RX 6800 XT.

AMD wypuściło Radeona RX 6800 XT w wersji Midnight Black. Karta błyskawicznie wyprzedana

„Opierając się na opiniach społeczności i popularnym zapotrzebowaniu, stworzyliśmy ograniczoną liczbę kart graficznych AMD Radeon RX 6800 XT (Midnight Black), oferujących tę samą doskonałą wydajność, co bardzo popularny AMD Radeon RX 6800 XT” - powiedział przedstawiciel AMD. Wygląda na to, że jedyna różnica między Radeonem RX 6800 XT Midnight Black a oryginalnym Radeonem RX 6800 XT polega na estetyce, czyli czarnej obudowie z szarymi akcentami wokół środkowego wentylatora. Podobnie jak w przypadku referencyjnego Radeona RX 6800 XT, edycja Midnight Black zawiera GPU Navi 21 XT z 4608 procesorami strumieniowymi i 72 akceleratorami śledzenia promieni. Co więcej, posiada również 16 GB pamięci GDDR6 i 128 MB pamięci Infinity Cache. Częstotliwości taktowania wynoszą zaś 2015/2250 MHz dla rdzenia i 16 000 MHz dla pamięci VRAM. Specyfikacja pozostała więc bez zmian. 

AMD wypuściło Radeona RX 6800 XT w wersji Midnight Black. Karta błyskawicznie wyprzedana

Do wyczerpania zapasów Radeon RX 6800 XT Midnight Black był dostępny za 649,00 USD na stronie internetowej AMD. Była to więc dobra okazja do kupienia karty po normalnej, sugerowanej przez producenta cenie. Biorąc pod uwagę ciągły niedobór GPU, należało się spodziewać, że zakup tej karty będzie bardzo trudny i członkowie społeczności Red Team byli tu na nieco uprzywilejowanej pozycji, gdyż wiedzieli wcześniej, kiedy dokładnie karta trafi do sprzedaży. Jeśli zależy Wam na Midnight Black i nie zdążyliście kupić grafiki bezpośrednio od AMD, to możecie odkupić egzemplarz od spekulantów, którzy sprzedają ten wariant na eBayu za przeszło trzykrotność sugerowanej przez producenta ceny.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD wypuściło Radeona RX 6800 XT w wersji Midnight Black. Karta błyskawicznie wyprzedana

 0