AMD X370 - topowy chipset dla procesorów Zen

AMD X370 - topowy chipset dla procesorów Zen

Do zapowiedzianych wcześniej chipsetów A320 i B350, reprezentujących odpowiednio klasę ekonomiczną oraz mainstream, dołącza topowy układ logiki X370. W ten sposób AMD pragnie podkreślić profil wysokowydajnych procesorów Zen, bo jak wiadomo, tańsze układy logiki zadebiutują wcześniej, wraz z APU siódmej generacji - natomiast tytułowy X370 trafi do sklepów wspólnie z Zenami, najprawdopodobniej w styczniu 2017 roku.

Procesory Summit Ridge, tj. Zen, podobnie jak najnowsze APU, posiadają w istocie wbudowany chipset, co czyni je niejako układami typu SoC. Obecność dodatkowego układu nie jest więc obligatoryjna - ale ten umożliwia poszerzenie funkcjonalności platformy. Spekuluje się, że X370 zaoferuje użytkownikom większą liczbę poszczególnych interfejsów i złącz, m.in.: USB 3.1 10 Gb/s, SATA 6 Gb/s, M.2 32 Gb/s, a ponadto wsparcie dla SLI oraz CrossFire.

Co istotne, produkcja płyt głównych została już ponoć rozpoczęta, a w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się prezentacji pierwszych konstrukcji. Naturalnie  chipset X370 zasili najbogatsze z nich.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD X370 - topowy chipset dla procesorów Zen

 0