AMD zapowiada prezentację Zen 3 i Radeonów RX 6000 (RDNA 2)

AMD zapowiada prezentację Zen 3 i Radeonów RX 6000 (RDNA 2)

Wczoraj w nocy polskiego czasu w sieci zaczęły pojawiać się sygnały, pochodzące od samego Franka Azora, który zajmuje się w AMD marketingiem, sugerujące, że Czerwoni dokonają dziś ważnego ogłoszenia. Co prawda wiele osób miało nadzieję na prezentację nowej generacji Radeonów, ale od początku wydawało się to raczej życzeniowym myśleniem niż realnym scenariuszem. Niemniej jednak, AMD właśnie zapowiedziało dwie różne konferencje prasowe, które powinny mocno zainteresować pecetowych graczy (i nie tylko). Pierwsza dotyczyć będzie architektury CPU Zen 3, ale najprawdopodobniej również korzystających z niej procesorów Ryzen 4000, znanych pod nazwą kodową Vermeer. Druga z kolei przyniesie prezentację kart graficznych z serii Radeon 6000 opartych o architekturę RDNA 2.

AMD właśnie zapowiedziało dwie różne konferencje prasowe, które powinny mocno zainteresować pecetowych graczy (i nie tylko).

Konferencja odnośnie nowej architektury procesorów Ryzen zaplanowana została na 8 października, czyli odbędzie się już za niecały miesiąc. Na prezentację kart graficznych Radeon RX 6000 (nazwa serii została już oficjalnie potwierdzona przez AMD) poczekać będziemy musieli nieco dłużej, bo do 28 października. Zgodnie z obietnicą, Czerwoni pokażą swoje nowe karty graficzne, napędzane architekturą RDNA 2, jeszcze przed debiutem nowej generacji konsol (przypominamy, że Microsoft potwierdził właśnie datę premiery nowych Xboxów na 10 listopada). Spodziewać można się jednak, że rynkowa premiera nowych Radeonów nastąpi dopiero w listopadzie i nie wiemy, czy w tym przypadku producent zdąży przed Xbox Series X i Xbox Series S.  

Przypominamy, że seria Radeon RX 6000 oferować będzie nowe GPU znane nieoficjalnie pod nazwą Big Navi. Grafiki te będą bezpośrednio rywalizować z właśnie zapowiedzianymi kartami NVIDIA GeForce RTX 30, które bazują na architekturze Ampere i trafią na sklepowe półki jeszcze w tym miesiącu. Będzie to pierwsza generacja GPU AMD, która zapewni sprzętowe wsparcie dla technologii ray tracingu i ciekawe, jak wypadać będzie ta funkcja na tle zielonych konkurentów. Ostatnie przecieki sugerują, że AMD może nie mieć w swojej ofercie odpowiedzi nie tylko na RTX 3090, ale i być może na RTX 3080, ale za to postawić zamierza na agresywną strategię cenową. Wracając jeszcze do nowych Ryzenów, teaser potwierdza, że układy Zen 3 oferować będą podwójne CCD i pojedyncze I/O. 

AMD zapowiada prezentację Zen 3 i Radeonów RX 6000 (RDNA 2)

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD zapowiada prezentację Zen 3 i Radeonów RX 6000 (RDNA 2)

 0