AMD zaprezentowało wydajność Polarisa. Mamy pierwsze zdjęcia nowej karty

AMD zaprezentowało wydajność Polarisa. Mamy pierwsze zdjęcia nowej karty

Podczas konferencji o dość oryginalnej nazwie Kapisaicyna, AMD zaprezentowało wydajność próbki inżynieryjnej karty o nazwie kodowej Polaris 10. Udało nam się dowiedzieć, że nadchodzący akcelerator Czerwonych sprosta uruchomieniu Htmana w 60 kl./s przy rozdzielczości natywnej 2560x1440 pikseli. Ponadto poznaliśmy również wszystkie wyjścia obrazu, jakie przewidział producent, a także dowiedzieliśmy się nieco o gabarytach całej konstrukcji.

Polaris 10 bezproblemoiwo mieści się obudowach SFF, czego dowodem jest prezentacja niewielkiego komputera w obudowie Cooler Master Elite 110, wyposażonego właśnie w tę kartę. Zagranicze źródła donoszą, że Polaris 10 jest tylko nieznacznie większy od R9 Nano, niemniej precyzyjniej informacji o wymarach referencyjnego laminatu wciąż brakuje. Zdecydowanie konkretniejszy jest punkt o zaimplementowanych wyjściach obrazu. AMD nie powtórzyło tym razem błędu znanego z serii R9 300 i nowy model trafi na rynek ze wszystkimi współczesnymi standardami transmisji - DisplayPort 1.3, HDMI 2.0 oraz DVI-D Dual Link. Przypomnijmy, że DP w rewizji 1.3 zapewnia możliwość przesyłania sygnału pozwalającego uzyskać rozdzielczość 5K w 60 Hz lub rozdzielczość 4K z HDR, równiez w 60 Hz. 

Niestety trudno jest nam odnieść się do informacji o wydajności, bo choć Hitman faktycznie został uruchomiony w rozdzielczości WQHD, to Czerwoni nie pochwalili się żadnymi ustawieniami graficznymi, a ze słabej jakości zdjęcia trudno cokolwiek wnioskować. Polaris 10 zapewne będzie mocniejszy od R9 Fury X. Pozostaje tylko pytanie, w jakim stopniu, na które nie jesteśmy w stanie udzielić dzisiaj odpowiedzi. Zapraszamy Was natomiast do skromnej galerii zdjęć, gdzie na własne oczy zobaczyć można materiały z konferencji Kapsaicyna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD zaprezentowało wydajność Polarisa. Mamy pierwsze zdjęcia nowej karty

 0