AMD zatrudnia dwóch weteranów, którzy zasilą Radeon Technologies Group

AMD zatrudnia dwóch weteranów, którzy zasilą Radeon Technologies Group

Pod koniec zeszłego lata szef Radeon Technologies Group, Raja Koduri, poszedł na urlop i nigdy nie powrócił już do AMD, ponieważ w listopadzie stanął na czele nowo uformowanej jednostki Intela - Core and Visual Computing Group. Był to niewątpliwie spory cios dla Czerwonych, ale do firmy dołączyło właśnie dwóch weteranów branży - Mike Rayfield i David Wang, którzy odpowiedzialni będą za opracowywanie nowych produktów graficznych.

Mike Rayfield ma za sobą ponad 30 lat doświadczenia w branży technologicznej i w międzyczasie był starszym wiceprezesem i dyrektorem generalnym mobilnej jednostki w firmie Micron, ale także kierował mobilnym działem (Mobile Business Unit) NVIDII, gdzie przewodził zespołowi, który stworzył platformę Tegra. David Wang posiada zaś przeszło 25 lat doświadczenia w opracowywaniu nowych produktów graficznych i układów scalonych. W tym przypadku możemy mówić o powrocie, ponieważ Wang przez 14 lat pracował w ArtX/ATI/AMD. W tym czasie spod jego rąk wyszło naprawdę sporo produktów, w tym praktycznie każda generacja GPU od rodziny R300 do serii HD 7000. Ostatnio pracował zaś dla Synaptics, a jego nowym zadaniem w Radeon Technologies Group, jako starszego wiceprezesa ds. inżynierii, będzie opracowywanie nowych produktów graficznych, ich technicznej strategii, architektury, urządzeń i oprogramowania.  

Mike Rayfield i David Wang to weterani branży, którzy z niejednego pieca chleb jedli

Obaj panowie mają bezpośrednio odpowiadać przed dyrektor generalną AMD, czyli Lisą Su. "Mike i David to branżowi liderzy, którzy udowodnili, że potrafią zapewnić rentowny rozwój biznesu i zarządzać harmonogramem produktów" - pochwaliła nowe nabytki szefowa Czerwonych.  Nie da się ukryć, że dział kart graficznych firmy potrzebuje naprawdę dobrego wsparcia, ponieważ pomimo talentów Rajy Koduriego, konsumenckie modele z rodziny Radeon RX Vega okazały się być rozczarowujące, zarówno pod względem wydajności, jak i dostępności na rynku, która nawet teraz, kilka miesięcy po premierze, wciąż stanowi problem. Poza tym, AMD musi liczyć się z jeszcze ostrzejszą konkurencją i to nie tylko ze strony NVIDII i jego kart Volta, ale i Intela, który również przygotowywać ma swoje mobilne dedykowane GPU (za tę kwestię odpowiadać ma właśnie Koduri).

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD zatrudnia dwóch weteranów, którzy zasilą Radeon Technologies Group

 0