AMD zbuduje układy SI dla autonomicznych samochodów Tesli

AMD zbuduje układy SI dla autonomicznych samochodów Tesli

Według najnowszych doniesień, AMD wygrało kolejny znaczący kontrakt na produkcję niestandardowych układów, które tworzone są specjalnie na potrzeby klienta. Tym razem zamawiającym jest Tesla. Obie firmy poinformowały, że rozpoczynają współpracę nad nowym akceleratorem SI dla autonomicznych samochodów.

Ponda 50 inżynierów jest zaangażowanych w ten projekt, którym kieruje nie kto inny, tylko legendarny, były architekt systemów i mikroprocesorów AMD - Jim Keller. Doświadczenie zawodowe Kellera zawiera projektowanie chipów dla Aple A4 i A5 oraz projekty najbardziej udanych procesorów AMD, włączając w to pamiętne Athlon64 oraz najnowszą architekturę Zen. 

W momencie ogłoszenia współpracy z Teslą, AMD zanotowało wzrost wartości akcji o 4,7%. Wartość ta podnosiła się jeszcze po zamknięciu sesji.

Tesla otrzymała już próbki zamówionych, customowych chipów i są na etapie testów. Jest to pierwsza próba Tesli na stworzenie chipów SI na wyłączne potrzeby. Firmy starają się połączyć własne osiągnięcia i technologie do stworzenia pożądanego produktu. W tym momencie Tesla zależy od GPU dostarczanych zza drugiej strony barykady. Autonomiczne samochody Muska dotąd oparte były o układy Nvidii.
Nowe chipy SI, uważane są za pierwszy znaczący krok w stronę osiągnięcia celu, jakim jest dostarczenie w pełni autonomicznego, konsumenckiego pojazdu jeszcze w 2019 roku. W ubiegłym miesiącu pojawiały się wzmianki o nowej generacji architektury GPU Navi, która będzie wspierać SI. Spodziewamy się ujrzeć Navi około 2019 roku, co jest zbieżne z obietnicami Elona Muska na dostarczenie autonomicznych pojazdów w tym samym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD zbuduje układy SI dla autonomicznych samochodów Tesli

 0