AMD: Zen 3 jest na dobrym kursie do premiery w 2020 roku

AMD: Zen 3 jest na dobrym kursie do premiery w 2020 roku

Szefowa AMD, dr Lisa Su, kolejny raz podkreśliła, że ​​Zen 3 jest na dobrej drodze do pojawienia się jeszcze w tym roku, zgodnie z harmonogramem. Dodając również, że architektura "świetnie wygląda w laboratoriach". Krążyły pogłoski, że nowe procesory pojawią się dopiero w 2021 roku, ale po raz drugi firma zapewniła, że układy pojawią się w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. Obawy, że nie zobaczymy Zen 3 w 2020 roku, mocno narastały m.in. z powodu kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19, która opóźniła kilka dużych premier produktów. Pozornie wydawało się, że te pogłoski faktycznie się potwierdzą, zwłaszcza gdy DigiTimes opublikował raport stwierdzający, że procesory do komputerów stacjonarnych Ryzen 4000 zostaną wydane dopiero w przyszłym roku.

Lisa Su, kolejny raz podkreśliła, że ​​Zen 3 jest na dobrej drodze do pojawienia się jeszcze w tym roku. Prace odbywają się zgodnie z harmonogramem, wbrew wcześniejszym doniesieniom o przełożeniu premiery na 2021.

Powodem opóźnienia Ryzen 4000 miał być również fakt, że obecna seria 3000 radzi sobie tak dobrze w porównaniu z ofertami Intela, że nie potrzeba już teraz wydawać kolejnych produktów. Ponadto wprowadzenie na rynek serii 3000XT uznano za kolejny dowód na opóźnienie Zen 3 aż do 2021 roku. AMD szybko zdementowało pogłoski, nazywając doniesienia o opóźnieniu "niedokładnymi". Teraz w materiale wideo opublikowanym z okazji pierwszej rocznicy procesorów Ryzen trzeciej generacji i serii Radeon 5000, a także premiery procesorów 3000XT, Lisa Su ponownie potwierdziła, że Zen 3 jest na dobrej drodze do wydania w 2020 roku.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że procesory do komputerów stacjonarnych Ryzen 4000, o nazwie kodowej Vermeer, wkrótce wejdą do produkcji seryjnej. Mówi się, że układy te mogą pochwalić się ogromnym wzrostem wydajności IPC w stosunku do swoich poprzedników, co oznacza, że ​​niektórzy konsumenci mogą chcieć wstrzymać się z zakupem obecnych procesorów z serii 3000 i poczekać na Zen 3, mimo że AMD oferuje bezpłatną kopię Assassin's Creed Valhalla jako zachętę do zakupu Zen 2. Su wspomina także o nowych układach 3000XT, choć w tym przypadku raczej nie ma żadnych powodów do zadowolenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD: Zen 3 jest na dobrym kursie do premiery w 2020 roku

 0