AMD zmiażdżyło Intela pod względem sprzedaży procesorów w Mindfactory

AMD zmiażdżyło Intela pod względem sprzedaży procesorów w Mindfactory

Procesory AMD z serii Ryzen 3000, pod przywództwem Ryzena 7 3700X, przypuściły bezprecedensowy atak na procesory Intela. Najnowsze statystyki niemieckiego sprzedawcy Mindfactory za lipiec pokazują, że udział AMD w sprzedaży wszystkich procesorów wyniósł aż 79 procent, co jest oszałamiającą przewagą, w porównaniu do 21 procent, które osiągnął dla Intel. Najlepiej sprzedającym się układem AMD był Ryzen 7 3700X  i  sprzedaż tylko tego pojedynczego procesora była bliska wynikowi, jaki łącznie osiągnął Intel ze wszystkimi swoimi układami (konkretnie sprzedaż Ryzena 7 3700X wyniosła 80 procent ogólnego udziału Intela).

AMD obrało dobry kierunek rozwoju i zdobywa coraz większe udziały rynkowe.

W czerwcu ogólny udział AMD w rynku procesorów wyniósł 68% w Mindfactory, więc wzrost do 79% stanowi duży skok i jest to najwyższy odsetek sprzedaży osiągnięty przez AMD od bardzo długiego czasu. Aby jak najlepiej wyobrazić sobie skalę zjawiska, wystarczy uzmysłowić sobie, że na każdy procesor Intela, AMD sprzedało cztery. Nowe Ryzeny 3. generacji sprzedawały się w niesamowitym tempie, choć po stosunkowo krótkim czasie sprzedaż zwolniła. Jest to jednak efekt wyczerpania stanów magazynowych, a nie spadku zainteresowania. Ryzen 9 3900X jest bardzo ciężko dostępny niemalże od dnia premiery, a dostępne sztuki często mają mocno wywindowane ceny.

Oczywiście musimy podkreślić, że jest to tylko jeden zestaw danych liczbowych od jednego sprzedawcy internetowego i jako taki mało reprezentatywny dla całej branży procesorów. Statystyki te pokazują jednak jak zwykli konsumenci dokonują wyborów i podkreśla, że Intel może bardziej skupiać się na rynkach biznesowych i laptopach. Należy również wciąż pod uwagę, że gwałtowny wzrost zainteresowania procesorami AMD związany jest z efektem "nowości" i może trwać dopóki Intel nie pokaże swojej odpowiedzi, a 10-rdzeniowy  Comet Lake wprowadzić kolejne zamieszanie na rynku i przetasowanie sił. Cieszy jednak fakt, że AMD obrało dobry kierunek rozwoju i zdobywa coraz większe udziały rynkowe. Konkurencja powinna podziałać stymulująco na Intela.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD zmiażdżyło Intela pod względem sprzedaży procesorów w Mindfactory

 0