AMD zobowiązuje się do wsparcia AM5 do 2025, a nawet dłużej

AMD zobowiązuje się do wsparcia AM5 do 2025, a nawet dłużej

AMD zapewniało wsparcie dla gniazda AM4 przez długi czas (zresztą nadal jest kontynuowane), cieszy więc potwierdzenie ze strony producenta, że ten zamierza kontynuować tę strategię dla podstawki AM5.

Z nowego wywiadu z wiceprezesem AMD i dyrektorem generalnym ds. kanału klienckiego, Davidem McAfee dla OverclockersUK, dowiedzieliśmy się, że firma jest całkowicie zaangażowana w platformę AM5 do komputerów stacjonarnych. Obecna podstawka AM5 obsługuje wszystkie najnowsze procesory AMD oparte na architekturze Zen 4, a także obsłuży procesory Zen 5 nowej generacji (i nie tylko) w przyszłości.

AMD zamierza kontynuować strategię długiego wsparcia dla podstawki AM5.

Obecnie platforma AMD AM5 obsługuje dwa typy procesorów z serii Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych, standardowe modele Ryzen 7000 i chipy Ryzen 7000X3D z ulepszoną pamięcią podręczną 3D V-Cache. Platforma ta zapewnia też natywną obsługę sprzętu PCIe Gen5, dla dysków SSD NVMe i samodzielnych kart graficznych. 

AM5

David McAfee, wiceprezes korporacyjny AMD i dyrektor generalny działu Client Channel Business, powiedział: „To absolutnie wciąż obowiązuje! Myślę, że z pewnością uznaliśmy, że długowieczność platform AM4 była jednym z największych powodów, które doprowadziły do ​​sukcesu procesorów Ryzen i myślimy o przyszłości, roku 2025 i później, a decyzja o przejściu na gniazdo nowej generacji będzie naprawdę przemyślana, bardzo, bardzo dokładnie”.

Kontynuował: „Wiemy, jaki wpływ niesie ze sobą przejście na nowe gniazdo i chcemy pozostać przy AM5 tak długo, jak to możliwe. Jesteśmy mocno przywiązani do 2025 roku, a nawet dłużej i zobaczymy, jak długo ta obietnica przetrwa po roku 2025”.

Wygląda na to, że zgodnie z obietnicą AMD będziemy wspierać podstawkę AM5 co najmniej do 2025 roku, a może i dłużej, więc powinniśmy spodziewać się, że gracze i entuzjaści – a także twórcy treści, streamerzy i profesjonaliści – nie będą zmuszeni do wymiany płyty głównej po premierze procesorów Zen 5, a nawet Zen 6.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD zobowiązuje się do wsparcia AM5 do 2025, a nawet dłużej

 0