Ameca - zobaczcie humanoidalnego robota z najbardziej realistyczną mimiką twarzy

Ameca - zobaczcie humanoidalnego robota z najbardziej realistyczną mimiką twarzy

Engineered Arts, brytyjski projektant i producent humanoidalnych robotów, niedawno zaprezentował w filmie opublikowanym na YouTube swoje najnowsze dzieło. Robot, zwany Ameca, pokazuje możliwości w zakresie odtwarzania niezwykle realistycznej ludzkiej mimiki twarzy. 

Na początku filmu Ameca wydaje się „budzić”, ponieważ jej twarz, gdy otwiera oczy, wyraża mieszankę zmieszania i frustracji. Ale kiedy Ameca zaczyna patrzeć na swoje dłonie i ramiona, robot otwiera usta i unosi brwi w zdumieniu. Na końcu filmu Ameca uśmiecha się i wyciąga powitalną dłoń w kierunku widza. Trzeba przyznać, że wygląda to niezwykle imponująco w zakresie mimiki twarzy robota.

 Robot, zwany Ameca, pokazuje możliwości w zakresie odtwarzania niezwykle realistycznej ludzkiej mimiki twarzy. 

Ameca jednak nie chodzi, ani nie robi innych sztuczek, jak np. robot Atlas od Boston Dynamics. To powiedziawszy, prawdopodobnie nie zobaczymy Ameca chodzącej i rozmawiającej między ludźmi w najbliższym czasie. Engineered Arts przyznaje, że robot obecnie nie jest w stanie chodzić, chociaż twórcy planują dać mu tę umiejętność w przyszłości. Jeśli chodzi o to, czy Ameca działa przy użyciu sztucznej inteligencji, Engineered Arts wyjaśnia, że ​​pozostawia możliwości AI programistom — firma po prostu tworzy ultrarealistyczne ciała.

To nie pierwszy tego typu imponujący twór od Engineered Arts. Producent opracował także innego realistycznego robota o nazwie Mesmer. Firma twierdzi, że wykorzystała skany 3D rzeczywistych ludzi, aby nadać botowi dokładną strukturę kości, teksturę skóry i realistyczny wyraz twarzy. W filmie opublikowanym zaledwie kilka dni po pokazie Ameca, Mesmer prezentuje się jeszcze bardziej przekonująco, biorąc pod uwagę, że ten bot ma bardziej realistyczne rysy skóry i twarzy niż Ameca.

Ponieważ Engineered Arts koncentruje się na tworzeniu humanoidalnych robotów dla rozrywki, Ameca i Mesmer prawdopodobnie będą wykorzystywane na wszelkiej maści wydarzeniach i targach, a nie jako roboty zaprojektowane do wykonywania określonej pracy lub zastąpienia ludzi. Amecę można będzie wkrótce zobaczyć na żywo, ponieważ Engineered Arts zapowiedziało, że zaprezentuje robota na targach CES 2022 już w styczniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ameca - zobaczcie humanoidalnego robota z najbardziej realistyczną mimiką twarzy

 0