Ameryka chce ukarać Iran i blokuje im... League of Legends

Ameryka chce ukarać Iran i blokuje im... League of Legends

Rosnące napięcie pomiędzy USA a Iranem ma nieoczekiwane skutki uboczne, które dotknęły graczy na bliskim wschodzie. Jedna z najpopularniejszych gier MOBA, czyli League of Legends została zablokowana na terenie Iranu oraz  Syrii, ich kluczowego sojusznika. Na blokadę gry w tych rejonach nalegał amerykański rząd. Po oskarżeniu Iranu przez Stany Zjednoczone o arak na tankowce w tym miesiącu (czemu oskarżeni stanowczo zaprzeczają), Iran kilka dni temu zestrzelił amerykańskiego drona zwiadowczego. Amerykanie twierdzą, że UAV przebywał w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, jednak Teheran utrzymuje, że samolot przelatywał nad ich terytorium.

Trump odwołał atak na Iran, ale nie rezygnuje z uprzykrzania życia Irańczykom i blokuje im dostęp do... League of Legends.

Donald Trump co prawda dosłownie w ostatniej minucie odwołał atak na Iran (według amerykańskich źródeł oczywiście ;) jednak prezydent nie odpuszcza i nakłada na kraj nowe sankcje, które mają odczuć obywatele tamtejszych regionów. Jedną z takich "kar" już odczuwają tamtejsi gracze  League of Legends, jako że ta konkretna gra została objęta wprowadzonymi dodatkowymi sankcjami. Irańczycy przy próbie dołączenia do gry otrzymują następujący komunikat: "W związku z prawem i regulacjami USA, gracze w tym kraju nie mają w tym momencie dostępu do  League of Legends. Takie restrykcje mogą zostać zdjęte przez rząd USA, jeśli się to stanie, mamy nadzieję ,że powrócisz".

Wygląda na to, że amerykański deweloper League of Legends, Riot Games, przestrzega sankcji. Firma jednak nie skomentowała tej sprawy. Podobnie jak w przypadku większości zakazów i ograniczeń online, ludzie używają VPN do gry w League of Legends w Iranie i Syrii, chociaż ich koszt w tych regionach i wysokie pingi, powodują, że rozwiązania te są dalekie od ideału. Sklep Origin i sklep Epic Games to dwie inne amerykańskie platformy niedostępne w Iranie ze względu na  przepisy dotyczące sankcji, podczas gdy wcześniej zablokowano Pokémon Go i Clash of Clans.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ameryka chce ukarać Iran i blokuje im... League of Legends

 0