Amerykański Micron zakazany w Chinach. Zdecydowana reakcja na działania USA

Amerykański Micron zakazany w Chinach. Zdecydowana reakcja na działania USA

Oficjalne oświadczenie opublikowane przez Chińską Administrację Cyberprzestrzeni (CAC) informuje, że operatorzy kluczowej infrastruktury informatycznej mają zaprzestać kupowania produktów od firmy Micron. Jest to efekt przeglądu bezpieczeństwa sieciowych produktów Micron dostępnych na chińskim rynku.

Szczegóły dotyczące sytuacji Microna w Chinach i dokładne powody takich decyzji nie zostały ujawnione.

Rząd chiński twierdzi, że produkty firmy Micron mają poważne potencjalne problemy związane z bezpieczeństwem sieci, które stanowią poważne zagrożenie dla łańcucha dostaw kluczowej infrastruktury informatycznej w kraju. Niemniej jednak, nie podano żadnych szczegółowych informacji dotyczących konkretnych zagrożeń związanych z wykorzystaniem produktów Micron. W związku z troską o "bezpieczeństwo narodowe", spodziewamy się, że zakaz stosowania produktów Micron zostanie wprowadzony natychmiastowo. Co więcej, najwyraźniej amerykański Micron złamał prawo, co może wynikać z dalszej wypowiedzi, która zachęca inne międzynarodowe firmy do obecności na chińskim rynku, o ile przestrzegają lokalnych przepisów i regulacji. 

Amerykański Micron, jeden z trzech największych producentów pamięci, właśnie został zakazany w Chinach ze względów bezpieczeństwa narodowego. W zeszłym roku Chiny odpowiadały za 25% przychodów Microna.

Oczywiście można podejrzewać, że działania KPCh są motywowane sytuacją polityczną i ekonomiczną. Kilka miesięcy temu Amerykanie wprowadzili chińskich gigantów w branży pamięci DRAM i NAND, takich jak Yangtze Memory Technologies Co (YMTC) i ChangXin Memory Technologies (CXMT) na swoją czarną listę, wo wymusiło na Apple rezygnację z planów wykorzystania pamięci NAND od YMTC w swoich urządzeniach. Możliwe, że zakaz Microna jest odpowiedzią na amerykańskie sankcje. Z drugiej strony wysiłki i inwestycje chińskiego przemysłu zaczęły przynosić rezultaty w produkcji DRAM i NAND, przez co rząd mógł uznać, że nie potrzebuje podzespołów z USA, jednocześnie promując rodzimy biznes.

Micron jest jednym z trzech największych producentów pamięci, a  25% przychodów firmy Micron w 2022 r. pochodziło ze sprzedaży w Chinach. Zakaz działalności w tym regionie może być dotkliwy dla firmy.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amerykański Micron zakazany w Chinach. Zdecydowana reakcja na działania USA

 0