Among Us cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Steam

Among Us cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Steam

Wydawać by się mogło, że tegoroczny sezon ogórkowy w branży gier nie przynosi niespodzianek, a jednak pojawienie się Fall Guys i nagły wzrost popularności tego battle royala od Mediatonic zaskoczył większość obserwatorów. Aktualny czas należy jednak nie tylko do Fall Guys, ale również Among Us, czyli produkcji, która jest dostępna na rynku od dwóch lat i dotychczas pozostawała wręcz niezauważona przez większość graczy. Jednak sytuacja uległa zmianie o 180 stopni, kiedy w grę zaczęli grać streamerzy na Twitchu, w efekcie obecnie zajmuje ona na wspomnianej platformie ścisłe miejsce w czołówce, jeśli chodzi o widownię. Dodatkowo Among Us w minionym tygodniu wskoczyło na pierwszą lokatę na liście bestsellerów Steam, z kolei wzrost sprzedaży wzrósł aż o 661 procent. Tym samym tytuł wyprzedził m.in. hit minionych tygodni w postaci Fall Guys czy nowość Crusader Kings 3.

Sprzedaż Among Us na Steam wzrosła aż o 661 procent.

Warto wspomnieć, że przekłada się to na aktywność graczy w samej grze i tak na serwerach w jednej chwili przebywało 1,5 miliona użytkowników. Popularność Among Us sprawiła, że ​​twórcy Innersloth potwierdzili, że doczeka się on kontynuacji. Jest to tytuł nastawiony na kooperacyjną rozgrywkę sieciową. Podczas sesji musimy przygotować statek kosmiczny do odlotu, co wymaga współpracy z pozostałymi uczestnikami, aczkolwiek nasze zadanie starają się zniweczyć sabotażyści, którzy działają na różne sposoby i mogą nawet zabić kolegę z drużyny. Wówczas musi zrobić wszystko, żeby prawda nie wyszła na jaw zrzucając winę na kogoś innego. Karą za tego rodzaju działania, o której decydują wszyscy zainteresowani jest natomiast wyrzucenie winnego ze statku.

Produkcja trafiła na systemy Android oraz iOS i tam jest dostępna za darmo, zaś w przypadku edycji Steam należy zapłacić 17,99 złotych więc najpewniej o nagłym sukcesie projektu decyduje również jego stosunkowo niska wartość. Warto wspomnieć, że w tym miesiącu przez nagły skok popularności padły serwery gry zaś problemy były szczególnie odczuwalne w Ameryce Północnej. Sytuacja szybko jednak opanowano. Cóż zainteresowanie Among Us z pewnością jest zaskakujące, lecz przy okazji pokazuje jaki wpływ na internetową społeczność mają streamerzy, bo przecież to głównie im swój sukces zawdzięcza ta gra.

Ranking sprzedaży gier na Steam (ostatni tydzień):

  • Among Us
  • Fall Guys
  • Valve Index VR Kit
  • Crusader Kings 3
  • Sea of Thieves
  • Medieval Dynasty
  • Hades
  • Conan Exiles: Isle of Siptah
  • Craftopia
  • Crusader Kings 3: Royal Edition

Pokaż / Dodaj komentarze do: Among Us cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Steam

 0