Among Us dostępny za darmo w Epic Games Store

Among Us dostępny za darmo w Epic Games Store

Epic Games Store udostępnił kolejną grę niespodziankę, którą tym razem jest jedna z popularniejszych produkcji ubiegłego roku, Among Us. Tytuł przypiszemy bezpłatnie do swojego konta od dzisiaj do następnego czwartku wypadającego 3 czerwca. Właśnie wtedy poznamy też inną tajemniczą propozycję. Among Us raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Wprawdzie trafił on do sprzedaży w 2018 roku, ale na swoje pięć minut musiał czekać dwa lata, bowiem właśnie przed rokiem w okolicach września nastąpił nieoczekiwany peak 438,524 jednocześnie aktywnych graczy, co stanowiło rekord dla tej produkcji, w którą w analogicznym miesiącu 2019 roku grało jedynie 192 osoby. Ogromne zainteresowanie przełożyło się również na oglądalność na Twitchu. Chociaż kluczowy boom już minął i w momencie pisania wiadomości gra w nią 14,463 użytkowników, to na platformie streamingowej Amazona nadal przyciąga pewną grupę widzów. Tytuł ma natomiast szansę przeżyć ponowne odrodzenie za sprawą udostępnienia go na Epic Games Store.

Among Us jest dostępny za darmo w Epic Games Store do 3 czerwca.

Przypomnijmy, że wersja w sklepie Valve kosztuje 17 złotych. Warto również zauważyć, że gra obsługuje cross-play między PC, Androidem i iOS. Among Us to kooperacyjna gra dla kilku osób. Naszym zadaniem jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu, co należy uczynić wraz z pozostałymi uczestnikami zabawy. Rozgrywka nie sprowadza się wyłącznie do tych czynności ze względu na obecność sabotażystów, z czego jeden z nich morduje pozostałych, niczego nieświadomych kompanów. Po odkryciu ciała załoga zwołuje zebranie, by wytypować, kto jest tym złym i zdecydować czy wyrzucić go ze statku. Zdarza się, że o zabójstwo oskarża się nie tego gracza, co trzeba. Dużą rolę odgrywa tutaj umiejętność przekonania ludzi o swojej niewinności i działania w taki sposób, by nie wzbudzać jakichkolwiek podejrzeń.

Warto wspomnieć, że tytuł dostaje aktualizacje z różnymi nowościami, a ponadto trafi także na konsole PlayStation 4 i PS5 oraz Xbox One. Tymczasem na Epic Games Store cały czas trwa MEGA wyprzedaż, w ramach której jest rozdawany kupon o wartości 40 złotych. Na liście przecenionych pozycji znajdują się m.in. Assassin's Creed: Valhalla - 187,50 złotych, Cyberpunk 2077 - 159,20 zł, Outriders - 186,75 zł, Red Dead Redemption 2 - 167,43 zł, Detroit: Become Human - 97,30 zł, Mafia: Trilogy - 149,40 zł, Death Stranding - 99, 96 zł oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja GOTY - 29,80 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Among Us dostępny za darmo w Epic Games Store

 0