Analitycy ostrzegają, że wartość większości kryptowalut może osiągnąć zero

Analitycy ostrzegają, że wartość większości kryptowalut może osiągnąć zero

Kryptowaluty zaliczyły w ostatnim czasie potężny spadek i część ekonomistów postanowiła wykorzystać tę okazję, by dolać oliwy do ognia.

Steve Strongin, szef globalnego zespołu badań inwestycyjnych w Goldman Sachs, stwierdził właśnie, że większość cyfrowych walut nie ma szans na przetrwanie w obecnej formie i inwestorzy powinni przygotować się na duże utraty ich wartości, wraz z zastępowaniem ich przez przyszłych konkurentów. Strongin podkreśla przede wszystkim wysoką korelację pomiędzy różnymi kryptowalutami i jak zauważa "w odróżnieniu od tego, czego spodziewalibyśmy się po racjonalnym rynku, nowe tokeny nie zmniejszają wartości startych – wszystkie poruszają się jakby były pojedynczym aktywem, przez co obserwujemy albo jednolite spadki, albo jednolite wzrosty”. Jego zdaniem, jedynie nieliczne cyfrowe waluty mają szansę na sukces w długim okresie, a w przypadku większości spodziewać można się, że ich wartość w końcu osiągnie zero.

Popularność kryptowalut zdaje się nieustannie rosnąc, ale cyfrowe waluty mają także wielu przeciwników, którzy ostrzegają przed wchodzeniem na ten rynek

Nie da się ukryć, że na rynku odnotować można trend, w którym wraz ze spadkiem ceny Bitcoina w podobnym kierunku zmierzają także pozostałe kryptowaluty. Co prawda odnotować można było także odwrotne tendencje, ale te stanowiły jedynie wyjątki od reguły. Strongin twierdzi, że cyfrowym walutom brakuje długoterminowej mocy, także ze względu na długi czas transakcji, problemy z bezpieczeństwem i wysokie koszty utrzymania, dlatego uważa, że mamy do czynienia z typową bańką spekulacyjną, choć "nie oznacza t wcale, że w przypadku wszystkich tokenów musi dojść do jej pęknięcia". W podobnym tonie wypowiada się Nouriel Roubini, ekonomista, który jako jeden z nielicznych przewidział kryzys finansowy z 2008 roku. On także uważa, że cena Bitcoina spadnie do zera, a 12% spadek ceny tej kryptowaluty, jaki odnotowano w ostatni piątek, udowadniać ma jego zdaniem, że kryptowaluta jest największą bańką w historii i czeka ją krach. Jak będzie w rzeczywistości? Biorąc pod uwagę jak nieprzewidywalny jest rynek kryptowalut, tego typu prognozy zdają się być niczym wróżenie z fusów, choć zapewne spora część graczy ucieszyłaby się z prognoz tych ekonomistów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Analitycy ostrzegają, że wartość większości kryptowalut może osiągnąć zero

 0