Analitycy przewidują nową wersję Switch za maksimum dwa lata

Analitycy przewidują nową wersję Switch za maksimum dwa lata

Obecnie Nintendo święci tryumfy dzięki świetnej sprzedaży Switch. Branżowi eksperci jednak uważają, że japońska odświeży konsolę w przeciągu najbliższych dwóch lat.

Firma Citigroup jest zdania, że gigant z Kioto dokona tego aby jeszcze bardziej dopasować swój produkt dla dzieci. Obecne gabaryty Switcha umożliwiają przenośne granie, jednak - zdaniem analityków - mogą sprawić młodszej publice problemy w komfortowym użytkowaniu. Byłaby to iteracja podobna do poszczególnych wersji DS czy 3DS. Eksperci z Citigroup uważają, że Nintendo mogłoby posunąć się do sprzedawania sprzętu bez stacji dokującej - jako urządzenie stricte przenośne. Z ich prognoz wynika, że nowa wersja Switch w przeciągu roku sprzedałaby się w ilości 6,7 miliona egzemplarzy. Analitycy tej samej firmy uważają, że w analogicznym okresie od swojej premiery najnowsza konsola Nintendo osiągnie pułap 25,7 mln sprzedanych sztuk.

W miesiąc po premierze Nintendo Switch na całym świecie rozeszło się 2,4 mln sztuk konsol

Jeśli popatrzymy na dwie ostatnie przenośne konsole Nintendo, czyli DS i 3DS, posunięcie to jest dosyć prawdopodobne, aczkolwiek będzie zależeć od wielu czynników. Między innymi penetracji rynku oraz potencjału, jaki Nintendo może osiągnąć w segmencie przenośnym. Aby myśleć o tym ostatnim, potrzebna jest ugruntowana infrastruktura usług i duża biblioteka gier, nad czym niewątpliwie gigant z Kioto obecnie pracuje. Na pewno hybrydowa natura Switcha pozwoli Nintendo na dużą dozę elastyczności w podejściu do marketingu, bo jak do tej pory, firma nie reklamowała w ogóle trybu tabletowego i funkcji dotykowych. Z drugiej strony, pierwotnie produkt ten kierowano do potencjalnych klientów jako konsolę stacjonarną z możliwością przenośnego grania. Podejrzewam, że Nintendo, dla dobra swojego wizerunku, nie powinno proporcji tych drastycznie odwracać, tylko pracować nad tym, aby posiadacze Switch otrzymali to, co najlepsze z połączenia tych dwóch "światów".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Analitycy przewidują nową wersję Switch za maksimum dwa lata

 0