Analityk twierdzi, że obiektyw peryskopowy otrzyma wyłącznie jeden, flagowy iPhone 16

Analityk twierdzi, że obiektyw peryskopowy otrzyma wyłącznie jeden, flagowy iPhone 16

Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera iPhone'ów 15. Nowe smartfony z logo nadgryzionego jabłka przyniosą całkiem sporo - zwłaszcza jak na Apple - zmian w kwestii budowy. Według znanego analityka, Ming-Chi Kuo, najwyższy model z tegorocznych iPhone'ów (15 Pro Max lub 15 Ultra) otrzyma obiektyw peryskopowy. Ostatnia ankieta Kuo wskazuje, że również w przypadku serii 16, tylko jeden, najwyżej pozycjonowany smartfon zaoferuje aparat peryskopowy.

W drugiej połowie tego roku, na rynku pojawi się kolejna generacja smartfonów od Apple. Według dotychczasowych przecieków, nowe iPhone'y 15 wprowadzą szereg zmian w kwestii budowy oraz wyglądu. Ulepszone mają zostać również możliwości fotograficzne. Apple będzie wciąż starało się zachować widoczną różnicę między najwyżej pozycjonowanymi w serii modelami Pro, a podstawowymi wersjami. Nowe doniesienia sugerują, że firma z Cupertino może wprowadzić także dodatkowe różnice między dwoma flagowymi smartfonami. Właśnie dlatego wyłącznie najlepszy iPhone 15 (Pro Max lub Ultra) miałby otrzymać obiektyw peryskopowy. Kolejnym powodem - oprócz zachęcenia klientów do wyboru droższego modelu - jest ilość miejsca potrzebna do umieszczenia samego modułu. Okazuje się jednak, że nawet kolejna generacja może nie wprowadzić aparatu peryskopowego do niżej pozycjonowanych smartfonów.

Jak wskazują wyniki ostatniej ankiety Kuo, tylko jeden, flagowy reprezentant serii iPhone 16 będzie oferował ten obiektyw, choć rynek spodziewał się dwóch modeli.

Jak wskazują wyniki ostatniej ankiety Kuo, tylko jeden, flagowy reprezentant serii iPhone 16 będzie oferował ten obiektyw, choć rynek spodziewał się dwóch modeli. Rozdzielenie wyżej pozycjonowanych iPhone'ów od tych podstawowych za sprawą wykorzystania innych procesorów nie jest czymś, co każdy użytkownik jest w stanie zauważyć - nie przy dzisiejszych chipach.

Obecne układy oferują na tyle wysoką wydajność, że w codziennych zastosowaniach - zwłaszcza przy zoptymalizowanym systemie Apple - ciężko stwierdzić, który jest wydajniejszy. Właśnie dlatego gigant z Cupertino może chcieć stworzyć większą przepaść za pomocą bardziej widocznych różnic, jak właśnie obecność obiektywu peryskopowego lub jego brak. Oczywiście do przedstawionych informacji należy podchodzić z pewnym dystansem. Do premiery iPhone'ów 15 zostało jeszcze sporo czasu, a my mówimy przecież o szesnastkach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Analityk twierdzi, że obiektyw peryskopowy otrzyma wyłącznie jeden, flagowy iPhone 16

 0