Android 10 zdobywa rynek szybciej od wcześniejszych wersji systemu

Android 10 zdobywa rynek szybciej od wcześniejszych wersji systemu

Android cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie pracy ze smartfonem niewyposażonym w ów system. Nie inaczej jest z Androidem 10 zdobywającym rynek szybciej od swoich poprzedników. Według Google oprogramowanie w ciągu pięciu miesięcy zainstalowano na 100 milionach urządzeń, co daje o 28 procent lepszy rezultat niż w przypadku Androida 9 Pie. Sukces amerykański gigant przypisuje wprowadzonym na przestrzeni lat innowacjom czy innym rozwiązaniom takim jak Project Treble, który ogólnie rzecz biorąc oddziela frameworka Androida od pozostałych modyfikacji dodawanych przez dostawców sprzętu. Ponadto Google udostępnił też czysty obraz systemu ułatwiający deweloperom sprawdzanie oraz wdrażanie różnych komponentów. Jak na tym tle wypada iOS 13? Otóż jest on obecny na 81 procent wszystkich urządzeń od Apple. Patrząc na statystyki Google poczynił ogromne postępy i najpewniej liczy, że nadchodzący Android 11 odniesie równie duży sukces co obecne wydanie.

Android 10 zdobywa rynek szybciej od swoich poprzedników. W ciągu pięciu miesięcy system zainstalowano na 100 mln urządzeń.

Android 10 zdobywa rynek szybciej od wcześniejszych wersji systemu

Czy tak faktycznie będzie przekonamy się dopiero jakiś czas po premierze, która nastąpi w drugiej połowie 2020 roku. W tej chwili producent opublikował drugą wersję bety, która pozostaje kompatybilna wyłącznie ze smartfonami z serii Pixel. Jeśli chodzi o zmiany to uproszczono proces zaznaczania tekstu, dzięki czemu po wybraniu opcji Select każdy tekst w otwartej aplikacji będzie zaznaczony i bez trudu go skopiujemy. Ponadto użytkownicy jedenastki łatwiej dostosują wielkość okna picture-in-picture i w tej sytuacji wystarczy pociągnąć za wybrany kraniec. Inna ciekawa funkcja to jednoczesne nagrywanie dźwięku ze smartfona oraz mikrofonu. Dodatkowo w przypadku inteligentnych domów po dłuższym przytrzymaniu przycisku zasilania wyłączymy urządzenia znajdujące się w domowej sieci.

Sam Google od lat zmaga się z nakłanianiem producentów do zapewnienia najnowszych edycji Androida również starszym urządzeniom co nie zawsze jest realne. Z drugiej strony nie powinniśmy się do końca dziwić tej praktyce, ponieważ ma ona za zadanie przekonać ludzi do przesiadki na nowszego smartfona i wydania pieniędzy. Zapewne nie brakuje użytkowników decydujących się na nabycie nowszego telefonu m.in. ze względu na obecność najnowszej wersji Androida.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 10 zdobywa rynek szybciej od wcześniejszych wersji systemu

 0