Android 12 ze specjalnym trybem Game Mode i inteligentnym obracaniem ekranu

Android 12 ze specjalnym trybem Game Mode i inteligentnym obracaniem ekranu

O Androidzie 12 mającym trafić na nasze smartfony w 2021 roku wiemy coraz więcej. Chociaż dwunastka nie przyniesie rewolucji, tylko większą bądź mniejszą ewolucję to nie znaczy, że nie zawiera interesujących funkcji. Na nowościach skorzystają m.in. użytkownicy narzekający na obracanie ekranu - jak wiemy przytoczone narzędzie potrafi niekiedy spłatać figla i obrócić prezentowaną treść akurat gdy tego nie chcemy. Dedykowane póki co wyłącznie smartfonom Google Pixel inteligentne rozwiązanie bazując na twarzy użytkownika zdecyduje o tym czy obrócić wyświetlacz lub nie. Całość najpewniej będzie pochodzić z danych uzyskiwanych z przedniego aparatu. Ponadto deweloperzy pracują nad nowym trybem gry o nazwie GameManager znanym ze smartfonów Samsunga oraz Xiaomi. Jego zadanie polega na zwiększeniu wydajności sprzętu podczas grania, co z pewnością docenią gracze.

Android 12 dostarczy inteligentne obracanie ekranu czy nowy tryb dla graczy Game Mode.

Do tego pojawi się programistyczne API umożliwiające wyłączenie powiadomień, w tym blokadę połączeń przychodzących czy zmianę jasności ekranu, tak aby nikt i nic nie niepokoiło nas podczas rozgrywki. Całość połączy nowy interfejs Bluetooth API, który pozwoli grom wykrywać poziom naładowania baterii podłączonych bezprzewodowo kontrolerów i poinformuje nas, kiedy urządzenie będzie na wyczerpaniu. Jeszcze wcześniej pisaliśmy, że system mobilny przyniesie nowy interfejs powiadomień, który zastąpi aktualny przezroczysty wygląd jasnobeżowym nieprzezroczystym (odcień może się zmienić, jeśli włączony jest tryb ciemny). Google ograniczył także liczbę ikon szybkich ustawień z sześciu do czterech pojawiających się po rozwinięciu paska powiadomień. Ikony są z tego względu większe.

Zadowolone powinny być także osoby stawiające na pracę wielozadaniową, gdyż oprogramowanie producenta ułatwi działanie na podzielonym ekranie. Android 12 Developer Preview zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, lecz jest to wersja dedykowana wyłącznie programistom. Publiczne beta testy powinny ruszyć w okolicach maja/czerwca, a finalne wydanie zadebiutuje gdzieś w okolicach drugiej połowy bieżącego roku. Warto wspomnieć, iż Android dostał nieoficjalne wsparcie dla Nintendo Switch dzięki czemu na konsolę Japończyków można już wgrać dziesiątą edycję systemu mobilnego Google. Dotyczy to tylko zmodyfikowanych urządzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 12 ze specjalnym trybem Game Mode i inteligentnym obracaniem ekranu

 0