Android 14 może zadebiutować razem z nowymi Pixelami. Czyli kiedy?

Android 14 może zadebiutować razem z nowymi Pixelami. Czyli kiedy?

Do tej pory mówiło się, że kolejna iteracja systemu Android pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Nowe doniesienia wprowadzają jednak małe zamieszanie. Google podobno w ostatniej chwili przesunął premierę Androida 14 na październik. Jest szansa, że nowa wersja systemu zostanie wprowadzona wraz z debiutem smartfonów z linii Pixel 8.

Możliwa data premiery Androida 14

Wygląda na to, że na debiut Androida 14 będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Chociaż premiery tego systemu spodziewaliśmy się jeszcze we wrześniu, nowe informacje wskazują na październik. Według Mishaala Rahmana, decyzja o przesunięciu daty premiery kolejnej wersji Androida została podjęta bardzo późno. Na tyle późno, że nawet producenci OEM spodziewali się debiutu nowego Androida jeszcze wczoraj. Jak dobrze wiemy, tak się nie stało, a producenci są obecnie informowani, że 4 października 2023 roku opublikowane zostaną luki opisane w informacjach o zabezpieczeniach dla Androida 14. Data ta jest nieprzypadkowa, bowiem pokrywa się z premierą następnej generacji smartfonów od Google.

Jest zatem spora szansa, że Google postąpi tak jak Apple, czyli przedstawi światu nową wersję swojego systemu wraz z debiutem kolejnej generacji smartfonów.

Tego samego dnia, 4 października, odbyć ma się oficjalna prezentacja rodziny urządzeń Pixel 8. Jest zatem spora szansa, że Google postąpi tak jak Apple, czyli przedstawi światu nową wersję swojego systemu wraz z debiutem kolejnej generacji smartfonów. Niewykluczone również, że Google zapoczątkuje tym samym nową tradycję, przez co z każdą nową generacją Pixeli otrzymywalibyśmy również kolejne wydanie systemu. Google podkreśliłby tym samym, jak ważne jest połączenie sprzętu z oprogramowaniem.

Premiera Androida 14 i Pixeli 8 w tym samym dniu może być idealnym połączeniem

Oczywiście należy pamiętać, że debiut Pixeli 8 i Androida 14 w tym samym dniu to jedynie domysły. W rzeczywistości może być zupełnie inaczej i system faktycznie pojawi się jeszcze we wrześniu.

Od Androida 14 oczekuje się między innymi wprowadzenia możliwości wysyłania wiadomości tekstowych za pośrednictwem satelity. Oczywiście aby skorzystać z tej funkcji konieczne będzie posiadanie w urządzeniu odpowiednich komponentów. Te podobno mają znaleźć się m.in. w smartfonach należących do serii Google Pixel 8. Ujawnienie tej funkcji z jednoczesnym ogłoszeniem obsługi przez nowe smartfony Pixel 8 wydaje się idealnym połączeniem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 14 może zadebiutować razem z nowymi Pixelami. Czyli kiedy?

 0