Android 7.1.1 zadebiutuje 5-6 grudnia

Android 7.1.1 zadebiutuje 5-6 grudnia

Google już wcześniej zapowiedział, że Android 7.1.1 Nougat zadebiutuje w grudniu. Teraz, dzięki Vodafone Australia, dowiedzieliśmy się, że nastąpi to dokładnie 5-6 grudnia.

Android Nougat

Już od dłuższego czasu było wiadomo, że najnowsza wersja Androida zostanie udostępniona pierwszym użytkownikom jeszcze w grudniu tego roku. Jednak do tej pory nie był znany dokładny dzień debiutu systemu. Dzięki australijskiemu oddziałowi Vodafone dowiedzieliśmy się, że nastąpi to 6 grudnia. A że w Sydney jest wiele godzin do przodu, to w niektórych państwach nowy Android może pojawić się jeszcze 5 grudnia.

Oprogramowanie w wersji NMF26F ma zostać udostępnione na Nexusie 6P jako aktualizacja OTA. Wraz z nią pojawi się także grudniowa aktualizacja zabezpieczeń. Nowa wersja Androida jest ważna z perspektywy posiadaczy Nexusów, ponieważ wprowadza kilka nowych funkcji, w tym między innymi rozwijane menu skrótów dla aplikacji.

Warto także dodać, że operatorzy komórkowi otrzymują nowe wersje systemu dużo wcześniej, aby mogli je przetestować i dostosować do własnych potrzeb (tzw. branding). To oznacza, że Android 7.1.1 Nougat jest już od jakiegoś czasu gotowy i tylko czeka na premierę. Skoro Vodafone w Australii chce go udostępnić 5-6 grudnia, to najprawdopodobniej w tym samym czasie zrobi to Google i kilku innych operatorów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 7.1.1 zadebiutuje 5-6 grudnia

 0