Android O ukaże się jeszcze w tym miesiącu?

Android O ukaże się jeszcze w tym miesiącu?

Nie wiemy jeszcze oficjalnie kiedy Android O, najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Google, oficjalnie zawita na naszych smartfonach, choć dwa niezależne źródła wskazują na to, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu.

Jednym z nich jest bardzo uznany informator branży Evan Blass znany też jako @evleaks, drugim redaktor portalu Android Police, David Ruddock. Obydwaj twierdzą, że Google udostępni Android O na urządzenia mobilne już 21 sierpnia (bądź pomiędzy 21 a 27 sierpnia). Obydwa źródła, a w szczególności Blass mają świetną reputację odnośnie swoich doniesień, a więc należy potraktować je jako najpewniejsze z możliwych potwierdzeń, chociaż ostatnie słowo i tak należy do Google. Od marca Android O dostępny jest w formie bety i wprowadzi między innymi tryb Obrazu w Obrazie, usprawnienia związane z procesami w tle, powiadomieniami i akcjami kontekstowymi, jak również zachowaniem się ikon.

 

Tweet Evana Blassa z informacją dotyczącą daty udostępnienia Android O

Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli nawet w pierwszej kolejności aktualizacja trafi na smartfony Google Pixel i Google Nexus. Pozostałe modele otrzymają ją później. Android O nie jest oficjalną nazwą - jest to oznaczenie kodowe. Na temat ostatecznego nazewnictwa istnieje kilka teorii. Od dłuższego czasu gigant z Mountain View oznaczał kolejne wersje Androida nazwami słodkości. Tymczasem niedawno w becie Androida O znalazła się ośmiornica (Octopus). Czyżby miała nastąpić zmiana nomenklatury? Ostatnią przesłanką, związaną z sugerowaną przez @evleaks i red. naczelnego Android Police jest data ukazania się ostatniej wersji mobilnego OS-a Google, czyli Nougat - 22 sierpnia. Doniesienia te na razie trzeba traktować z należytym dystansem - prawdopodobnie bardzo niedługo usłyszymy oficjalne słowo od Google.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android O ukaże się jeszcze w tym miesiącu?

 0