Android Oreo dla LG G6 dostępny do pobrania w Korei Południowej

Android Oreo dla LG G6 dostępny do pobrania w Korei Południowej

Jak wynika z najnowszych doniesień posiadacze LG G6 mogą już pobiera wyczekiwanego Androida Oreo. Niestety na ten moment tyczy się to regionu koreańskiego. 

Wdrożenie kolejnego Androida w swoich smartfonach było dla LG niezwykle problematyczne, dlatego też zdecydowali się otworzyć dedykowane centrum aktualizacji zlokalizowane w Korei Południowej, którego do celów należy dostarczenie w jak najszybszym czasie wszelkich poprawek. Ostatnio zajęli się opracowaniem stabilnego Androida Oreo na LG G6. Według wielu źródeł build systemu jest gotowy i można bez problemu rozpocząć proces ściągania. Niestety na ten moment tyczy się to wyłącznie rynku koreańskiego, przez co nie wiemy, kiedy owa łatka pojawi się w telefonach pochodzących z pozostałych rejonów świata. Najlepiej byłoby gdyby procedura nie trwała długo, a LG udostępnił poprawki również dla Europy jak najszybciej.

Android Oreo dedykowany LG G6 jest dostępny do ściągnięcia, ale na ten moment tylko w Korei Południowej

Aktualizacja wprowadza szereg usprawnień np. w trybie zdjęć czy ogólnych zabezpieczeń mobilnego OS-a. Co ciekawe parę starszych modeli takich jak LG G5 i V20 także otrzymają nowego Androida, lecz tutaj jakikolwiek termin nie został sprecyzowany. Warto zaznaczyć, że korporacja nie sprzedawała w ubiegłym roku zbyt wielu smartfonów w związku z czym postanowiła zmienić swą dotychczasową politykę produkcji. Istnieje spora szansa, że starsze telefony będą dłużej wspierane przez LG. Jeśli te informacje okażą się prawdziwe należy tylko pochwalić Koreańczyków za jej podjęcie bowiem zdecydowana większość firm dość szybko porzuca stworzone urządzenia, jeśli nie są flagowcami rozchodzącymi się w wielomilionowym nakładzie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android Oreo dla LG G6 dostępny do pobrania w Korei Południowej

 0