Andy Rubin szykuje nowy, bardzo nietypowy smartfon

Andy Rubin szykuje nowy, bardzo nietypowy smartfon

Andy Rubin to postać, której nie trzeba przedstawiać fanom Androida, ponieważ mówimy tu o współtwórcy tego najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego na świecie. Przed dwoma laty zaprezentował on swój pierwszy smartfon w ramach nowo powstałej marki Essential i urządzenie o nazwie Essential PH-1, choć nie okazało się komercyjnym hitem na miarę iPhone’a, to jednak było bardzo ciekawe (jako jedne z pierwszych wprowadziło też notcha czy modularne akcesoria). Teraz Rubin szykuje się do wypuszczenia kolejnego telefonu na rynek i ponownie zamierza postawić na oryginalność i zamiast następnego androidowego smartfon, który nie wyróżnia się niczym szczególnym, zamierza namieszać bardzo oryginalnym produktem. Zaprezentowane przez niego zdjęcia na Twitterze zwiastują bowiem mocno nietypowy sprzęt.

Andy Rubin szykuje się do wypuszczenia kolejnego telefonu na rynek i ponownie zamierza postawić na oryginalność.

Na pierwszym zdjęciu Andy Rubin pokazał cztery egzemplarze telefonu w różnych wersjach kolorystycznych (także dość nietypowych, ponieważ zmieniających barwę w zależności od kąta patrzenia i odbicia światła). W tym przypadku możemy przyjrzeć się tylnemu panelowi urządzenia, które wyróżnia się przede wszystkim bardzo nietypową konstrukcją, bardzo długą i wąską. Dostrzec możemy tu jednak również duży obiektyw pojedynczego aparatu tylnego, który nieco odstaje od obudowy. Sam sprzęt wydaje się być bardzo kompaktowy i być może Rubin chce, by posłużył nam jako telefon pomocniczy. Założyciel Essential pokazał także przód urządzenia, gdzie przyjrzeć możemy się nietypowo podłużnemu ekranowi (zdecydowanie węższe proporcje niż stosowane obecnie 18:9 czy 21:9. Widać tu również przednią kamerkę, którą najprawdopodobniej umieszczono w otworze na wyświetlaczu i jednakowej grubości ramkę wokół całego ekranu.

Zdaniem współtwórcy Androida, interfejs użytkownika tego sprzętu przystosowany będzie do całkowicie nowego formatu, co sugerować może, że nie będziemy już zbyt długo czekać na premierę tego produktu. Tym bardziej, że niedawne doniesienia ujawniały, że Essential zbiera aplikacje od inżynierów  i projektantów oprogramowania. Co ciekawe, przecieki sugerowały także, że firma pracować może nad oddzielnym mobilnym urządzeniem napędzanym przez procesor Qualcomm Snapdragon 730. Niewykluczone, że Andy Rubin szykuje jakieś dodatkowe niespodzianki, ponieważ słynie on z tego, że lubi zaskakiwać. Będziemy przyglądać się temu projektowi, tymczasem dajcie znać w komentarzach co myślicie na temat tego nietypowego podłużnego urządzenia.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Andy Rubin szykuje nowy, bardzo nietypowy smartfon

 0