Animowany serial na podstawie Diablo pojawi się na platformie Netflix?

Animowany serial na podstawie Diablo pojawi się na platformie Netflix?

Wszystko wskazuje na to, że Netflix przygotowuje kolejny serial, który w pierwszej kolejności może przyciągnąć przed ekran telewizora graczy.  Popularny serwis streamingowy ma już w swoim dorobku produkcje oparte o gry. Wystarczy wspomnieć to docenioną produkcję Castlevania, a w trakcie realizacji jest również serial Wiedźmin. Teraz okazało się, że kolejnym tytułem będzie animowany tasiemiec oparty o grę Diablo. W ubiegłym miesiącu menadżer ds. społeczności w Blizzard rzucił w eter informację, że Blizzard ma wiele projektów medialnych związanych z Diablo aktualnie w produkcji. Wprawiło to fanów gry w prawdziwą ekscytację, zwłaszcza z jednoczesnym pojawieniem się plotki, że serial Diablo stworzy popularny Netflix.

Serial Diablo z pewnością pojawi się na platformie Netflix. Co myślicie o tym pomyśle? Będziecie oglądać?

Do tego ognia podniecenia oliwy dolał jednak najwięcej Andrew Cosby, współzałożyciel nagradzanego wydawcy komiksów BOOM! Studios i scenarzysta zapowiadanego na przyszły rok rebootu Hellboya, który wyszedł przed szereg i potwierdził na Twitterze swój udział w projekcie Diablo. "Wydaje mi się, że mogę potwierdzić, że jestem faktycznie na finale rozmów dotyczących napisania i prowadzenia nowej animowanej serii Diablo dla Activision i Netflix. To bardzo ekscytujące i liczę, że pomocą Wysokich Niebios wszystko uda się zrealizować" - napisał na Twitterze Cosby. Wygląda jednak na to, że źle mu się wydawało, bo tweet został bardzo szybko skasowany. Jak jednak wiadomo w internecie nic nie gonie. Bazując na jego słowach można wnioskować, że serial Diablo nie jest jeszcze potwierdzony, jednakże można mieć niemal 100 procentową pewność, że jego powstanie jest  przesądzone. 

Diablo jest dużo większą i popularniejszą marką niż Castlevania, a skoro serial oparty o mniejszą markę odniósł duży sukces, to nie ma powodu, by Netflix nie zaryzykował i nie wszedł w interes z Activision. Pomimo że od premiery Diablo III minęło już kilka lat, to wokół tej ostatniej części wciąż zgromadzona jest ogromna liczba fanów, nie mówiąc już o poprzednich dwóch odsłonach serii, które pozostają w pamięci milionów graczy na całym świecie. Obecnie zapowiedziano wydanie w październiku Diablo III na konsolę Switch, pojawi się również wersja Diablo III Eternal Collection, która zawiera wszystkie dodatki DLC, aktualizacje i kilka przedmiotów nawiązujących do Legend of Zelda.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Animowany serial na podstawie Diablo pojawi się na platformie Netflix?

 0