Answer The Question, czyli gra na Steam wydana przez 7-letnią dziewczynkę

Answer The Question, czyli gra na Steam wydana przez 7-letnią dziewczynkę

Udało Ci się opuścić silvera w CS:GO, albo jesteś dumny ze średniej liczby zabójstw w Fortnite? Zapomnij o tym. Pochodząca z USA, 7-letnia Penny McDonald udowadnia, co znaczy być prawdziwym zapaleńcem. Dziewczynka, pomimo niezwykle młodego wieku, wydała właśnie na platformie Steam swoją pierwszą grę. Tytuł produkcji brzmi Answer the Question i, jak sama nazwa wskazuje, jest to po prostu rodzaj quizu. Niemniej, z uwagi na wiek autorki, całe przedsięwzięcie niewątpliwie należy do godnych największego podziwu.

Nie jest tajemnicą, że dzieci, zwłaszcza w pierwszych latach swego życia, garściami chłoną zachowania rodziców i osób z najbliższego otoczenia. Jeśli rodzice, przykładowo, zwykli zbyt dużo przeklinać, to ich pociecha siłą rzeczy wkrótce zacznie robić dokładnie to samo. To oczywisty mechanizm, znany psychologom od lat. Mała Penny miała to szczęście, że jej ojciec, Lance, to twórca gier niezależnych. Jak twierdzi mężczyzna, pewnego dnia jego córka po prostu usiadła przed starym komputerem z systemem Windows 98, pochwyciwszy podręcznik do nauki podstaw programowania, i sama zapragnęła coś stworzyć. Pierwotnie młodej autorce chodziła po głowie gra akcji, ale na to nie pozwoliły jej umiejętności. Dlatego ostateczny wybór padł na quiz matematyczny, który, co oczywiste, można zrealizować wyłącznie w trybie tekstowym.

Answer The Question, czyli gra na Steam wydana przez 7-letnią dziewczynkę

Tak oto narodziło się, w języku QBasic, wspomniane Answer the Question, a mówiąc obrazowo: tytuł, w którym zadaniem gracza jest udzielenie odpowiedzi na pojawiające się na ekranie pytania. Każda prawidłowa odpowiedź zostaje nagradzana punktami, a te są następnie zliczane, budując wynik ogólny. Nie, nie będziemy tu mnożyć szeregów według twierdzenia Mertensa, ani choćby rozwiązywać równań z wieloma niewiadomymi. Zagadki są adekwatne do wieku autorki. I tym bardziej wypada jej złożyć pokłon, bo widać ogrom zupełnie samodzielnej pracy. Ja, przyznam, przygodę z językami programowania wyższego poziomu rozpocząłem dopiero będąc jakoś, od Penny, dwukrotnie starszym. Wierzcie mi lub nie, ale młodziutka Amerykanka, mówiąc nieco kolokwialnie, naprawdę dała radę! Teraz pozostaje tylko czekać na jej kolejne dzieła, kibicując w dalszym rozwoju jej kariery.

Answer The Question, czyli gra na Steam wydana przez 7-letnią dziewczynkę

Answer the Question kosztuje na platformie Steam 0,99 dol. Przy okazji: zwróćcie uwagę na miniaturę, którą autorka również przygotowała w pełni samodzielnie, odręcznie rysując grafikę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Answer The Question, czyli gra na Steam wydana przez 7-letnią dziewczynkę

 0