Antec dodał nową obudowę z drewnianymi elementami

Antec dodał nową obudowę z drewnianymi elementami

Drewniane elementy w obudowach komputerowych widocznie są w modzie. Antec to kolejny producent, który zdecydował się wypuścić model z drewnianymi listewkami.

 

Firma Antec właśnie wypuściła nową obudowę. Ich ofertę powiększył teraz model Flux wyposażony w drewniane elementy. Jest to konstrukcja typu Mid Tower o wymiarach 484 x 239 x 502 mm. Oprócz drewna do jej budowy wykorzystany został rzecz jasna również plastik oraz metal. Wewnątrz nowej obudowy Anteca zamontujemy płyty główne w standardzie E-ATX, ATX, Micro-ATX oraz ITX. Zgodnie z aktualną modą "drewniany" Flux posiada panel ze szkła hartowanego, który ma 4 mm grubości.

W zależności od wersji drewniane listewki są wykonane z orzecha (czarna) lub brzozy (biała). 

Obudowa Antec Flux

Jeśli chodzi o drewnianą część to zdecydowanie jest ona uboższa niż na przykład w takim Fractal North. U Anteca to jedynie 4 listewki okalające perforowany panel na przodzie. Niemniej jednak nawet tak stosunkowo niewielki akcent wizualny może przekonać część klientów. W zależności od wersji drewniane listewki są wykonane z orzecha (czarna) lub brzozy (biała). 

Co oferuje nowa obudowa Antec Flux?

Nowość w ofercie Anteca to konstrukcja dwukomorowa. Maksymalna długość karty graficznej jaka się tutaj zmieści to 408 mm. Jeśli chodzi o chłodzenie procesora to musi ono mieć co najwyżej 180 mm wysokości. W obudowie zamontujemy całkiem sporą ilość wentylatorów. Na górze zmieszczą się trzy sztuki o rozmiarze 120 mm lub 140 mm, na przodzie trzy sztuki 120 mm lub dwie 140 mm, a na tyle pojedynczy 120 mm lub 140 mm. Antec przewidział również opcję montażu dwóch wentylatorów 120 mm lub 140 mm na osłonie zasilacza. W zestawie z obudową przychodzi fabrycznie 5 sztuk: 3x 120m mm PWM (przód), 1x 120 mm PWM (osłona zasilacza), 1x 140 mm PWM (tył).

Obudowa Antec Flux

Dobrze wygląda też kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą. Omawiany Antec Flux pomieści chłodnicę maksymalnie o rozmiarze 420 mm (tylko na przodzie). W dwóch miejscach, na górze i na przodzie, można natomiast zamontować chłodnicę 360 mm. Obudowa posiada 7 slotów rozszerzeń, a jej waga to 9,27 kg. Dostępne złącza to: 2x USB 3.0, 1x USB-C (10Gb/s) i złącze audio combo jack.

Obudowa Antec Flux

Cieszącym oko szczegółem jest zastosowanie w niektórych miejscach gumowanych przepustów na okablowanie. Ogólnie rzecz biorąc nowy Antec Flux może być uznawany za obudowę typu airflow. Jest tak z uwagi na liczne perforowane miejsca. To nie tylko top i front, ale również tył, obudowa zasilacza, a także dolna część tylnego oraz przedniego panelu. W zestawie jest też kontroler do sterowania wentylatorami za pomocą sygnału PWM oraz podświetleniem ARGB.

Obudowa Antec Flux

Podczas montażu sporym ułatwieniem okazać może się top z możliwością demontażu. Obudowa Flux wspiera również wertykalny montaż karty graficznej. Istnieje również możliwość instalacji płyt głównych ze złączami umieszczonymi na tyle laminatu. Wszystko przez specjalne wycięcia. Antec podaje na stronie produktu wspierane modele płyt głównych ze złączami na tyle.

Nowy Antec Flux ma nie tylko ciekawy wygląd, ale również oferuje wiele przydatnych rozwiązań. Jest zatem ładnie i praktycznie. Antec nie podał jeszcze cen.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Antec dodał nową obudowę z drewnianymi elementami

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł