Anthem doczeka się dema, a my możemy podziwiać nowe materiały z gry

Anthem doczeka się dema, a my możemy podziwiać nowe materiały z gry

Publikacja dema gry kiedyś była standardem, a dziś wydawcy rzadko decydują się na taką formę promocji, szczególnie w przypadku tytułów, które mocno stawiają na rozgrywkę online (w takim przypadku zdecydowanie częściej otrzymujemy beta testy). Tym bardziej więc zaskoczyła nas decyzja BioWare, które obiecało dostarczyć demo Anthem. Studio planuje opublikować wersję demonstracyjną swojej gry 1 lutego na wszystkich platformach, na których ukaże się ten tytuł, tj. PC, PS4 i Xbox One. Niestety to nie będzie dostępne dla wszystkich, a jedynie dla wybrańców, którzy zdecydują się na zakup gry w przedsprzedaży lub też opłacają subskrypcję EA Access. W zamian jednak producent obiecuje możliwość wypróbowania dopracowanego wycinka gry, zamiast typowego dla beta testu fragmentu, który wymaga jeszcze ostatnich szlifów i ma problemy techniczne.

Bioware planuje opublikować wersję demonstracyjną gry Anthem 1 lutego na wszystkich platformach, tj. PC, PS4 i Xbox One.

 Na szczęście twórcy planują także beta testy, które pozwolą zapoznać się z tym tytułem szerszemu gronu odbiorców, ale jak podkreślają te nie będą stanowić odzwierciedlenia poziomu dopracowania gry, tak jak demo (co zresztą naturalne). Niemniej jednak dadzą nam pewien obraz, czego możemy spodziewać się po Anthem. Co więcej, podczas panelu w PAX East Bioware zdradziło kilka nowych szczegółów na temat produkcji oraz zaprezentowało nowe materiały z tego shootera RPG. Trzeba przyznać, że ten bazujący na silniku Frostbite 3 tytuł prezentuje się wybornie, ale jak wiadomo nie samą grafiką gracze żyją. Elementy RPG wypadają zaś już dość ubogo, ponieważ potwierdzono, że system rozmów oferować będzie tylko dwie opcje dialogowe do wyboru. BioWare tłumaczy wprost, że gra trafić ma do odbiorców, którzy nie są przyzwyczajeni do tego typu decyzji podczas konwersacji, dlatego też zdecydowało się uprosić ten element, chcąc jednocześnie uniknąć tzw. fałszywych wyborów, które pojawiają w innych grach. Trzeba przyznać, że brzmi to jakby producent uważał, iż fani strzelanek nie poradzą sobie z nadmiarem decyzji i dialogów do ogarnięcia.

Co z tego wyjdzie? Tego jeszcze nie wiemy, choć po ostatnich prezentacjach rozgrywki Anthem, nasz entuzjazm do tego tytułu nieco spadł, ale ten wciąż może okazać się bardzo mocną odpowiedzią EA na The Division oraz Destiny. Nie da się ukryć, że po wpadce jaką okazało się Mass Effect: Andromeda, BioWare ma sporo do udowodnienia, ale doniesienia o rozstaniu ze studiem kluczowych pracowników nie wróżą najlepiej. Poza tym, po fatalnych decyzjach EA odnośnie mikrotransakcji oraz loot boxów, gracze mogą podchodzić z dużą rezerwą do produkcji w stylu gry jako usługi. Niemniej jednak, Anthem to wciąż jeden z najciekawiej zapowiadających się tytułów przyszłego roku i wiążemy z nim duże nadzieje. Przypominamy, że gra ukaże się 22 lutego, czyli w dość gorącym okresie premierowym (tego samego dnia debiutują też Days Gone, Sekiro: Shadows Die Twice i Metro Exodus, a 8 marca Devil May Cry V i Tom Clancy's The Division 2). Ktoś na tym na pewno ucierpi i spodziewać można się, że wydawcy mogą uciekać z premierą na kolejne miesiące.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Anthem doczeka się dema, a my możemy podziwiać nowe materiały z gry

 0