Anthem, nowa gra BioWare, z fabułą w stylu Star Wars i Marvela?

Anthem, nowa gra BioWare, z fabułą w stylu Star Wars i Marvela?

Anthem było jednym z najbardziej szumnie przyjętych tytułów na minionych targach E3. W trakcie prezentacji ujrzeliśmy rozgrywkę z gry, lecz nie dowiedzieliśmy się nic o fabule. Prezes BioWare Aaryn Flynn uchylił nieco rąbka na jej temat w niedawnym radiowym wywiadzie.

Anthem to nowa marka studia BioWare Edmonton, znanego wszystkim z oryginalnej trylogii Mass Effect. Nie brali oni żadnego udziału w ostatniej odsłonie o podtytule Andromeda. Wyręczył ich oddział z Montrealu, który do tej pory jedynie tworzył DLC do poprzednich części. Tymczasem ich bardziej utytułowani koledzy byli zajęci pracami nad Anthem - grą science-fiction typu open-world z perspektywy trzeciej osoby i z elementami MMO a'la Destiny. Na E3 widzieliśmy rozgrywkę z konsoli Xbox One X, która niewątpliwie odznaczała się niesamowitej jakości grafiką i ciekawym designem świata, ale bardzo niewiele było mowy o samej fabule. Aaryn Flynn z BioWare był niedawno gościem jednej z audycji radia CBC, gdzie dyskutował ten aspekt gry w trakcie wywiadu.

9-minutowy materiał prezentujący grę Anthem na targach E3

Przede wszystkim z wypowiedzi Flynna wynika, że Anthem będzie niewątpliwie grą science-fiction, lecz oddaloną nieco klimatycznie od Mass Effecta, a zbliżoną nieco bardziej do Star Wars czy też filmów i komiksów z uniwersum Marvela. Wcielamy się w członka grupy zwanej "Freelancers" (Wolni Strzelcy), która musi chronić i strzec ludzkości na obcej planecie znajdującej się w odległym zakątku wszechświata. Flynn dał do zrozumienia, że ze Star Wars czy Marvelem, Anthem łączy widowiskowość i spektakularność akcji, w przeciwieństwie do Mass Effect, utrzymanego w stylu "hard sci-fi", z naciskiem na naukowe wytłumaczenia obserwowanych zjawisk. - będziecie widzieć masę niesamowicie fajnie wyglądających rzeczy, ale nie będziecie się martwić się tym w jaki sposób do nich dochodzi - wyjawił Flynn. - chodzi tutaj przede wszystkim o zabawę w egzotycznym świecie, który po prostu wciąga - spuentował pracownik BioWare. Z racji tego, że tytuł ten nastawiony jest na rozgrywkę co-op i sieciowe interakcje, takie nastawienie wydaje się być słuszne. W końcu dla większości osób słowo "multiplayer" jest synonimem natychmiastowej gratyfikacji i dobrej zabawy. Anthem ukaże się w bliżej nieokreślonym kwartale w przyszłym roku na Xbox One, PS4 oraz PC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Anthem, nowa gra BioWare, z fabułą w stylu Star Wars i Marvela?

 0