Anthem podobno czeka fundamentalna przemiana, która zmieni oblicze gry

Anthem podobno czeka fundamentalna przemiana, która zmieni oblicze gry

Anthem to bez wątpienia jedno z największych rozczarowań w tym roku i pomimo faktu, że gra odniosła komercyjny sukces (jest piątą najlepiej sprzedającą się produkcją 2019 roku), to jednak opinie graczy, jak i recenzentów, były mało pozytywne, szczególnie w kontekście oczekiwań względem ostatniego tytułu BioWare. Mocno zawodzi także wsparcie dla Anthem, które stanowić miało bardzo mocną stronę tej gry, ponieważ od swojego debiutu ten kooperacyjny shooter otrzymał kilka sporadycznych update’ów, co jak na grę usługę jest mizernym wynikiem. Wygląda jednak na to, że twórcy mają nowy plan względem swojego najmłodszego dziecka. Z ostatnich przecieków wynika bowiem, że gra przejdzie fundamentalną przemianę i doczeka się dużego przerobienia.  

Z ostatnich przecieków wynika, że Anthem przejdzie fundamentalną przemianę i doczeka się dużego przerobienia.  

Projekt nazywany jest wewnątrz firmy Anthem 2.0 lub Anthem Next, a tak przynajmniej podaje portal Kotaku, który przeważnie jest dobrze poinformowany w tego typu kwestiach. Twórcy podobno wciąż nie zdecydowali, czy zmiany wprowadzone zostaną w ramach jednej bardzo dużej aktualizacji, serii pomniejszych, ogromnego rozszerzenia czy może całkowicie nowej gry. Niezależnie od formy dystrybucji, cała gra zmienić ma się bardzo drastycznie, poczynając od struktur misji, po cały świat. „Spędziliśmy kilka miesięcy po prostu rozbrajając grę na części pierwsze, próbując zrozumieć, co musi przejść fundamentalne zmiany (jest tego dużo)” - wyznał anonimowy pracownik, pracujący nad tym projektem, który dodał, że przebudowa Anthem trwa od kilku miesięcy.

O ile tego typu przemiany nie są czymś częstym w branży gier, bo przeważnie po prostu porzuca się tytuły, które okazały się być niewypałem, to jednak w nieodległej historii mieliśmy już podobne przypadki. Wystarczy przypomnieć, co działo się z Final Fantasy XIV czy całkiem niedawno z No Man’s Sky, które miały fatalną premierę, ale obie produkcje doczekały się gruntownej przebudowy za pomocą przemyślanych aktualizacji oraz nowych funkcji i teraz cieszyć mogą się oddaną społecznością i dobrymi opiniami graczy. Podobnie, choć na zdecydowane mniejszą skalę, wyglądała sytuacja z Rainbow Six Siege i pierwszym Destiny. Z doniesień Kotaku wynika także, że BioWare rozpoczęło już bardzo wczesne prace nad Mass Effect 5, a ta uznana seria także zaliczyła mocny spadek formy za sprawą ostatniej części. Trwają także prace, na bardziej zaawansowanym poziomie, nad nowym Dragon Age i wkrótce (na początku grudnia) powinniśmy poznać szczegóły odnośnie tego tytułu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Anthem podobno czeka fundamentalna przemiana, która zmieni oblicze gry

 0