Anthem z poważnymi problemami na PS4. Gra wyłącza, a nawet psuje konsolę

Anthem z poważnymi problemami na PS4. Gra wyłącza, a nawet psuje konsolę

Anthem nie zaliczyło startu, na który zapewne liczyło BioWare, ponieważ gra nie zachwyciła recenzentów, a na dodatek gracze narzekają na problemy z serwerami czy liczne błędy, psujące im zabawę. Najgorzej zdaje się jednak wyglądać sytuacja w przypadku tych osób, które zdecydowały się na zakup tego tytułu na konsoli PlayStation 4, ponieważ jak donoszą użytkownicy serwisu Reddit, ale także na innych popularnych forach czy serwisach społecznościowych (np. Twiiter), tutaj gra potrafi w najlepszych przypadku wyrzucać ich do głównego menu, ale pojawią się też dużo poważniejsze przypadki, sugerujące, że nowa produkcja BioWare praktycznie uszkadza konsolę. EA poinformowało, że zdaje sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się gracze na PS4 i w tym celu otworzyło nowy wątek na swoim forum, gdzie zbiera informacje na temat tego typu sytuacji.

EA poinformowało, że zdaje sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się gracze na PS4 i w tym celu otworzyło nowy wątek na swoim forum, gdzie zbiera informacje na temat tego typu sytuacji.

Wygląda na to, że problem objawił się po najnowszej aktualizacji gry, gdyż szybko po jej udostępnieniu na Reddicie powstał wątek „This is the only game that causes a complete PS4 shutdown" założony przez użytkownika znanego jako ForTheMasters. W pierwszym poście tłumaczy on, że błąd w Anthem wyrzuca go przeważnie od głównego menu gry lub też dashboardu konsoli PS4, ale okazjonalnie zdarza się także, że całkowicie wyłącza sprzęt. W takim przypadku przeważnie urządzenia nie można włączyć przez krótki czas, co sugerować może przegrzewanie się systemu. Wątek bardzo szybko zyskał na popularności i pojawiły się w nim setki odpowiedzi innych graczy, którzy borykają się z tym problemem. Część podaje nawet, że PS4 w związku z nieprawidłowym wyłączeniem systemu, przeprowadza diagnostykę dysku, w taki sposób jakbyśmy wyciągnęli kabel zasilający z konsoli w trakcie grania.

Najbardziej niepokojące doniesienia pochodzą jednak od gracza, który twierdzi, że Anthem całkowicie uszkodziło jego PlayStation 4 i po tym jak spowodowało wyłączenie sprzętu, nie udało się go już włączyć ponownie (najprawdopodobniej doszło do trwałego uszkodzenia na skutek przegrzania). Ofiara radzi innym, by zaprzestali gry w Anthem, jeśli nie chcą, by spotkał ich podobny los, przynajmniej dopóki nie uda się rozwiązać problemu. Co ciekawe część osób postanowiło w związku z tą sprawą wystąpić do Sony o zwrot kosztów za grę i wygląda na to, że niewielkiej grupie z nich udało się odzyskać pieniądze, choć są to pojedyncze przypadki. Tymczasem wkrótce na naszym portalu pojawi się recenzja Anthem. Już teraz mogę zdradzić, że nasza opinia może nieco odbiegać od ocen zbieranych przeważnie przez ten tytuł w innych mediach, choć nie uprzedzajmy faktów. Wypatrujcie stosownego tekstu w tym tygodniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Anthem z poważnymi problemami na PS4. Gra wyłącza, a nawet psuje konsolę

 0