AOC AG251FG - odświeżanie 240 Hz i obsługa Nvidia G-SYNC

AOC AG251FG - odświeżanie 240 Hz i obsługa Nvidia G-SYNC

AOC poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży swojego najnowszego gamingowego monitora z Nvidia G-SYNC oraz Nvidia ULMB oraz innymi technologiami dedykowanymi graczom.

Nowy produkt AOC przeznaczony jest przede wszystkim do dynamicznych gier, w tym oczywiście FPS-ów, gdzie nawet najmniejsze różnice płynności mają znacznie. Monitor otrzymał matrycę TN o przekątnej 24,5 cala, która pochwalić może się czasem reakcji 1 ms, rozdzielczością 1920x1080 pikseli oraz odświeżaniem 240 Hz. Całości dopełnia wsparcie dla Nvidia G-SYNC, czyli technologii zapobiegającej rwaniu i przycinaniu obrazu oraz Ultra Low Montion Blur (zmniejsza efekty rozmycia w ruchu, gdy na wyświetlaczu obiekty poruszają się z dużą prędkością). Poza tym, znajdziemy tu wygodny uchwyt na headset, ergonomiczną podstawę AOC Ergo Dial Base oraz technologię Flicker-Free zapobiegającą migotaniu obrazu i tym samych chroniącą nasze oczy. Osoby czytające po nocach zapewne ucieszy zaś obecność funkcji Low Blue Light.

AOC AG251FG to monitor skierowany do użytkowników, którym zależy przede wszystkim na jak najpłynniejszej rozgrywce

Na pozostałą część specyfikacji składają się standardowy kontrast statyczny wynoszący 1000:1 i maksymalna jasność sięgającą 400 nitów. Trzeba jednak pamiętać, że panel TN wiąże się z nienajlepszymi kolorami i przeciętnymi kątami widzenia, które w tym przypadku wynoszą 170° w poziomie i 160° w pionie. Monitor spoczywa na solidnej metalowej podstawie umożliwiającej obracanie panelu, regulację jego wysokości i kąta pochylenia oraz ustawienie trybu portretowego (pivot). Przy prawej krawędzi AG251FG znajdziemy zaś gniazdo słuchawkowe mini-jack oraz dwa porty USB 3.0, przy czym jeden z nich oferuje funkcję szybkiego ładowania. Sugerowana cena monitora AOC AG251FG na polskim rynku wynosi 2579 PLN.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AOC AG251FG - odświeżanie 240 Hz i obsługa Nvidia G-SYNC

 0