AOC AGON szykuje ulepszoną wersję swojego gamingowego monitora OLED 4K

AOC AGON szykuje ulepszoną wersję swojego gamingowego monitora OLED 4K

Najnowszy trend na rynku high-endowych monitorów dla graczy obejmuje panele OLED, co niezmiernie nas cieszy. Wielu producentów ma już przynajmniej jeden taki model, w tym AOC AGON. Obecnie AG485UD jest jedynym OLED-em w portfolio firmy, ale wkrótce może się to zmienić. 

Nowy monitor do gier OLED o nazwie AG485UD2 pojawił się na chińskiej stronie internetowej AOC i zdaje się ulepszoną wersją AG485UD. Monitor jest wyposażony w 48-calowy panel OLED 4K o częstotliwości odświeżania 138 Hz i czasie reakcji 0,1 ms. Zastosowany tu wyświetlacz jest zdolny do pokrycia 100% spektrum kolorów sRGB i 98,5% gamy DCI-P3. Podobnie jak większość nowoczesnych paneli OLED, charakteryzuje się wysokim współczynnikiem kontrastu (1,5 M:1), 10-bitową głębią kolorów i przyzwoitą jasnością wynoszącą 450 nitów, choć do uzyskania bardziej sugestywnego HDR przydałaby się nieco wyższa wartość tego parametru. 

Nowy monitor AOC AGON jest wyposażony w 48-calowy panel OLED 4K o częstotliwości odświeżania 138 Hz.

AOC

Monitor jest skalibrowany fabrycznie (ΔE<2) i obsługuje Adaptive-Sync (prawdopodobnie w ramach AMD FreeSync). Ponadto posiada podświetlenie LightFX z tyłu, 2 głośniki o mocy 10 W, przełącznik KVM i obsługuje HDR10, PbP i PiP. Monitor otrzymał też certyfikat TUV Eye Comfort i VESA ClearMR.

Dołączona podstawa oferuje szeroki zakres regulacji, umożliwiający obracanie, pochylanie i zmianę wysokości. Monitor obsługuje także standard VESA 100x100, więc w razie potrzeby możemy zamocować własne ramię. Opcje łączności obejmują porty HDMI 2.0 i 2.1, DisplayPort 1.4, hub USB 3.2 Gen1, wyjście słuchawkowe oraz interfejs USB-C z obsługą DisplayPort i zasilaniem 90 W.

AOC

Trzeba przyznać, że AOC AGON AG485UD2 na papierze zapowiada się naprawdę dobrze, ale na ocenę przyjdzie czas po recenzjach. Mamy też nadzieję, że producent nie poszaleje z ceną. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AOC AGON szykuje ulepszoną wersję swojego gamingowego monitora OLED 4K

 0