AOC C2789FH8 - zakrzywiony monitor Full HD z FreeSync

AOC C2789FH8 - zakrzywiony monitor Full HD z FreeSync

AOC postanowiło rozszerzyć swoją ofertę o nowy monitor Full HD. Nie jest to jednak jeden z tych najprostszych modeli, które zalewają rynek i C2789FH8 wyróżnia się kilkoma elementami i może nawet zainteresować graczy, którzy nie mają jakichś wygórowanych wymagań.

Urządzenie pochwalić może się stylowym designem i supercienkim profilem mierzącym tylko 7,5 mm grubości oraz niezwykle cienkimi ramkami wokół ekranu (Borderless Frame). Jeśli jesteśmy już przy wyświetlaczu, to AOC zastosowało w tym przypadku 27-calowy panel VA o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który doczekał się zakrzywienia (promień krzywizny to 1800R). Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi tu co prawda tylko 60 Hz, ale dzięki wsparciu dla technologii FreeSync powinniśmy otrzymać płynny obraz pozbawiony przycięć, lagów i efektu rozrywania. Kąty widzenia są typowe dla matrycy VA i wynoszą 178° zarówno w pionie, jak i poziomie, maksymalna jasność to 250 nitów, a czas reakcji plamki wynosi 4 ms (GtG).

AOC C2789FH8 przykuwa uwagę przede wszystkim atrakcyjnym designem, ale monitor zdaje się być dość uniwersalnym sprzętem zarówno do pracy jak i rozrywki

AOC wspomina także o dynamicznym kontraście 50 mln :1 (producent nie ujawnił wartości statycznego kontrastu) oraz zastosowaniu technologii SuperColor Technology, która gwarantować ma szeroki zakres kolorów o większym od typowego spektrum, czego efektem mają być precyzyjnie odwzorowane barwy (panel zapewnia 90% pokrycie palety barw NTSC). Nie zabrakło także wsparcia dla technologii FlickerFree, która eliminuje efekt migotania obrazu, a jeśli chodzi o dostępne złącza to do dyspozycji oddano nam po jednym HDMI 1.4 i D-Sub. Urządzenie powinno trafić do sprzedaży lada moment i jego cena na rynku wynosić będzie 200 USD, co nie wydaje się być wygórowaną kwotą jak na taki sprzęt.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AOC C2789FH8 - zakrzywiony monitor Full HD z FreeSync

 0